Yok artık dedirten iddia: Polis kiracısını çıkaramayınca AK Partili başkan devreye girdi

Antalya'da iddiaya göre bir ev sahibi polis olan kiracısıyla kira zammında anlaşamayınca evden çıkarmak istedi. Daha sonra ev sahibinin AK Parti Demre İlçe Başkanını araya sokarak polis kiracının tayinini çıkarttığı ileri sürüldü.

Gündem 06.07.2022, 13:31
Yok artık dedirten iddia: Polis kiracısını çıkaramayınca AK Partili başkan devreye girdi

Antalya'nın demre ilçesinde bir ev sahibi polis kiracının çıkmaması üzerine AK Parti İlçe Başkanının araya sokarak tayinini çıkarttığı iddia edildi.

Soyal medya platformu Twitter'da Polis Platformu adlı bir kullanıcı, Antalya'nın Demre ilçesinde bir ev sahibinin, polis olan kiracısıyla fiyat artışı konusunda anlaşamadığını ve durumu AK Parti Demre İlçe Başkanı Bayram Arıcı aracılığıyla 'çözdüğünü' öne sürdü.

İddiaya göre Arıcı, polisin başka bir ilçeye tayininin çıkmasını istedi ve böylece evden çıkması sağlandı. 

Polis Platformu'nun paylaşımı şu şekilde:

"Yer: Antalya/Demre, polis olan kiracısı ile kira artışı konusunda anlaşamayan ve polis ile tartışan bir ev sahibi, durumu AK Parti İlçe Başkanına iletiyor. AK Parti İlçe Başkanı polisin başka bir ilçeye tayininin çıkarılmasını istiyor ve böylece polisin evden çıkması sağlanıyor."

ÖZDAĞ: YETER

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, söz konusu iddiaya kişisel Twitter hesabında sert tepki gösterdi. 

"Olmadı ilçe emniyet müdürlüklerini kaldırın, doğrudan AK Parti ilçe başkanına bağlayın" diyen Özdağ, şöyle devam etti:

"Yeter polise yaptığınız baskı. Zafer Partisi, polis için OYAK benzeri bir yapı oluşturacak. Jandarma ile aynı özlük hakları olacak.Emekli olan polis emekli maaşı kadar parayı bu yapıdan alacak."

Yorumlar (0)
27
parçalı az bulutlu