Zafer Partisi'nden flaş hamle: İktidara çağrı

Korkusuz yazarı Barış Yarkadaş, bugünkü yazısında Zafer Partisi'nin yapmaya hazırlandığı hamleye dikkat çekti. Yarkadaş, “Gelin göçmen-sığınmacı konusunda halk ne düşünüyor, bunu halka soralım” diyecek dedi.

Gündem 13.05.2022, 14:24
Zafer Partisi'nden flaş hamle: İktidara çağrı

Korkusuz gazetesi yazarı Barış Yarkadaş, son günlerin gündemdeki ismi Ümit Özdağ ve Zafer Partisi'nin sıradaki hamlesini bugünkü köşesine taşıdı.

Yarkadaş; "Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “Hodri meydan’’ demesinin ardından partiye olan ilginin daha da arttığını belirten yetkililer, “Şimdi bu ilgiyi oy potansiyeline çevirecek yeni adımlar atacağız’’ diyor" dedi.

İKTİDARA ÇAĞRI YAPACAKLAR

Yarkadaş'ın köşesinden aktardığına göre; Zafer Partisi, önümüzdeki günlerde iktidara bir çağrı yapacak ve “Gelin göçmen-sığınmacı konusunda halk ne düşünüyor, bunu halka soralım” diyecek. 

MEYDANLARA SANDIK KOYACAKLAR

"Parti yetkilileri, bu amaçla kentlerin meydanlarına referandum sandığı koymayı ve “Sığınmacılar gitsin mi, kalsın mı?’’ sorusunu sormaya hazırlanıyor." diyen Yarkadaş, "Plana göre, kentlere kurulacak sandıklara her vatandaş oy atabilecek. Sığınmacıların kalmasını isteyenler “Kalsın’’, gitmesini isteyenler ise “Gitsin’’ seçeneğini işaretleyecek" değerlendirmesini yaptı.

İKTİDARI SIKIŞTIRMA HAMLESİ

Yarkadaş, Zafer Partisi'nin yeni bir tartışma alanı açmak için bu hamleyi yapacağını söyleyerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

Yasalarımıza göre, aslında kimsenin böyle bir referandum yapma hakkı yok… Bunu Zafer Partisi de biliyor. Ancak buna rağmen, meydanlara sandık koymayı ve oylama yapmayı düşünüyorlar.

Kuşkusuz ki; böyle bir girişime iktidarın tepkisi sert olacaktır. Zafer Partisi, iktidarın müdahalesinin kendilerine yeni bir tartışma alanı açacağını biliyor ve bu yüzden sandıkları koyma hazırlığını sürdürüyor.


 

Yorumlar (0)
20
açık