Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

'AA BİTKİSEL HAYATA GİRMİŞTİR'

İmamoğlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"13. cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu adına size sesleniyoruz. Her sefer yaşadığımız manzarayı yine yaşıyoruz. 31 Mart seçimleri itibarıyla bitkisel hayata girmiştir ve bitkisel hayattan çıkmak için bizim iktidarımızı beklememektedir.  AA'nin itibarı 0'ın altındadır. Vatandaşımızın itibar etmemelerini özenle bildiriyoruz. 

2-2.5 saat veri verdikten sonra İstanbul'daki gerçek sayıları gördükten sonra veri akışını kesen AA yetkilileri bizim için yok hükmündedir.

2015 Haziran seçimlerinde AA yine ne hikmetse yüzde 65 ile Erdoğan'ı önde başlatıyor. O seçim yüzde 40'la bitiyor. Yüzde 25 farkla bir algı yönetiyor. Kasımda yüzde 75 ile başlıyor, yüzde 49'la bitiyor. Yaklaşık 26 puan. Yine 2018'de Erdoğan'ın cumhurbaşkanı seçildiğinde yüzde 76 ile başlayıp yüzde 52 ile bitiriyor.

13. Cumhurbşakanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu ülkemizin cumhurbaşkanı olarak ilan edilecektir. Buna inanıyoruz. Yüzde 57 ile başlayan AA'nın ortalama 15-20 puan geride bitirdiği gecelere bakarsak bu akşamı siz toplama çıkarma hesabıyla ortaya koyun.

Kesinlikle Sayın Erdoğan çok aşağılarda bir orana sahiptir. Kendi verilerimiz var.

'Kuş uçurtmuyoruz' diyorlardı... Afgan kaçak sınırdan elini kolunu sallayarak girmiş 'Kuş uçurtmuyoruz' diyorlardı... Afgan kaçak sınırdan elini kolunu sallayarak girmiş

Net olarak öndeyiz. Makul zamanı geldiğinde paylaşağız.

Toplamayı çıkarmayı öğreteceğiz bu akşam. 

'GÜVENİLİR HİÇBİR YANLARI YOK'

Mansur Yavaş ise açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

31 Mart seçimlerinde rakibimi yüzde 84’le başlatmışlardı. Kendi işlerine gelen sandıkların sonuçlarını AA bütün milletimize yayıyor. Güvenilir hiçbir yanları yoktur. Mahcup da olmuyorlar. O zamanki AA gerçekten işlevini yerine getirmiyor.

Elimizdeki verilere göre tam sonuç vermeyeceğim; yüzde 23,87 net sonuçlara göre şu anda sayın Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu öndedir. Bize inanın, bize güvenin. Yanlış bilgi verirsek mahcup olan biziz, AA’nın durumuna düşmek istemiyoruz."