Bakan Uraloğlu duyurdu: e-İmza'dan sonra e-Mühür geliyor Bakan Uraloğlu duyurdu: e-İmza'dan sonra e-Mühür geliyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 16 Mayıs'ta 2027 Avrupa Oyunları imza töreni için Roma'ya gerçekleştirdiği seyahat, belediye kaynaklarıyla yapılan harcamalar nedeniyle tartışmalara yol açtı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, isim vermeden İmamoğlu'nun bu seyahatine tepki gösterdi. Erdoğan, "Milletin cebinden basın mensuplarına Roma turu yaptırmanın hiçbir haklı gerekçesi olamaz. Bu konuda atanmış veya seçilmiş fark etmeksizin tüm makam sahipleri daha hassas davranmalı ve kamu malına özen göstermelidir" ifadelerini kullandı.

'İSRAF' YANITI

TV100'de gazeteci Candaş Tolga Işık'ın sorularını yanıtlayan İmamoğlu, Erdoğan'a yanıt verdi. İmamoğlu, "Cumhurbaşkanı mı bana kamu parasını korumayı öğretecek? Almanya Cumhurbaşkanı bile bir uçak kullanıyor, sen bu ülkede sekiz uçak kullanıyorsun. Dünyayı geziyorum. Atıl yatırımlar, saray gibi yapılar... Bunlara girmek istemiyorum. Ne büyük israf. İsrafın en büyüğünü saatlerce anlatabilirim. İstanbul’a en prestijli spor organizasyonlarından birini kazandırmak için, ağırlıklı olarak spor gazetecilerini bir günlüğüne Roma’ya götürdük, imza törenini gerçekleştirdik ve döndük" ifadelerini kullandı.