İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Küçükçekmece'de vatandaşlarla bir araya geldi.

İmamoğlu, AK Parti'nin İBB adayı Murat Kurum'un Kanal İstanbul projesi hakkındaki sözlerini eleştirdi. Kurum'a seslenen İmamoğlu, "Gündemini sen belirleyemiyorsun ki senin öyle bir yetkin yok. Madem öyle iddialısın çık kameraların karşısına de ki 'Kanal İstanbul yapılmayacak' diyebilir mi? Diyemez." dedi. 

İmamoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

İran'ın İsrail'e saldırısı sonrası Ankara'dan saatlerdir ses çıkmadı! Türkiye'nin tepkisi ne olacak? İran'ın İsrail'e saldırısı sonrası Ankara'dan saatlerdir ses çıkmadı! Türkiye'nin tepkisi ne olacak?

Desem ki bugün Kanal İstanbul'u yapalım ne var ne yok her şeyi bir günde çatır çutur imzalar. Ama buradan söylüyorum; sen o işi unut kardeşim. Kanal İstanbul'u unut!

Bu milletin geleceğini yok edecek rant projesine, böyle bir çevre düşmanı projeye bu millet 'evet' demeyecek. Burada en çok rakibime gülüyorum. Neymiş; İstanbul'un gündeminde olmayan konu onun da gündeminde olmazmış. Gündemini sen belirleyemiyorsun ki senin öyle bir yetkin yok. Madem öyle iddialısın çık kameraların karşısına de ki 'Kanal İstanbul yapılmayacak' diyebilir mi? Diyemez.

Fikri hür, vicdanı hür olmayanlar kendi gündemini belirleyemez.