Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın partisi AK Parti'nin "demokrasiyi engellemeye çalıştığı" için "ağır bir yenilgiye uğrayacağını" söyledi. Makalede, seçimin, "Erdoğan'ın 20 yıllık iktidarının ardından en zorlu seçimi olacağı" yazıldı. 

İki üniversiteye rektör atandı İki üniversiteye rektör atandı

DESTEK ALDI

"Yükselen enflasyon, artan yoksulluk ve siyasi muhaliflere yönelik baskılar, seçmenleri iktidardaki AK Parti'ye karşı soğuttu" ifadeleri kullanılan makalede, İmamoğlu'nun, "çok çeşitli" seçmen grubundan destek aldığı belirtildi. İmamoğlu, "Demokrasiye balta vuruyorlar, insanların seçme özgürlüğünü tam anlamıyla reddediyorlar. Seçmenler, bu mahrumiyete 2023 seçimlerinde sandıkta cevap verecek ve bu hükümet ağır bir yenilgiye uğrayacak" dedi. Yargı kararlarına değinen İmamoğlu, "Yargının ne kadar siyasallaştığını ve bunun demokrasimizi nasıl sekteye uğrattığını görmek için sadece benim davama bakmanıza gerek yok" diye konuştu.

'KENDİLERİNE MEYDAN OKUYACAK KİMSEYİ GÖRMEK İSTEMİYORLAR'

İmamoğlu, "otoriter bir zihniyetin" olduğunu vurgulayarak, "Türkiye'de hayatın nasıl şekillenmesini istediğini ilgili kurumlara dikte etmekte bir beis görmeyen otoriter bir zihniyet var. Karşılarında kendilerine meydan okuyacak kimseyi görmek istemiyorlar" dedi.