24 Şubat 2022’de başlayan Rusya’nın Ukrayna işgali devam ederken, İngiltere merkezli Financial Times, 71 yaşındaki bir kişinin gönüllü olarak Ukrayna ordusuna katıldı.

Gazeteye konuşan Almanya'daki Klietz yakınlarındaki askeri üste çalışan NATO eğitmenleri, Ukraynalı gönüllülerin "muazzam motivasyonundan" etkilendiklerini, ancak silah kullanmayı öğrenmek için gelenlerin yaş ve yeteneklerinin "büyük farklılıklar gösterdiğini" söyledi.

İngiliz savunma ve güvenlik düşünce kuruluşu Kraliyet Birleşik Hizmetler Enstitüsü'nde (RUSI) kara savaşı alanında araştırma görevlisi olan Nick Reynolds, gazeteye, Batı tarafından sağlanan askeri eğitimin birçok durumda Kiev'in beklentilerini karşılamadığını söyledi.

‘RİSK VAR’

Reynolds, Ukrayna askerlerinin tank, zırhlı araç, top ve insansız hava araçlarıyla gerçek savaş alanındaki koşullarla aynı koşullarda tatbikat yapmasını istediğini ancak bunun aynı zamanda ilgili hizmet personeli için de riskli olabileceğini belirtti. Ancak Avrupa ülkelerinin eğitim kazalarına karşı toleransı düşük ve bu yaklaşım "Kiev'in stajyerlere yönelik gereksinimleriyle pek örtüşmüyor" diye açıkladı.

Almanya’da yeni bir göç krizi endişesi artıyor Almanya’da yeni bir göç krizi endişesi artıyor

POLEMİK HABER/DIŞ HABERLER