IŞİD ie Irak ordusu çatışmaları sürerken iddiaya göre, 2 IŞİD’li Rakka’daki Asayiş merkezine yönelik bir intihar saldırısı düzenledi. Rudaw.net'in Rojava Özerk Yönetimi’ne yakın kaynaklardan aktardığı bilgiye göre ise, saldırının gerçekleştiği noktanın yakınında IŞİD’lilerin tutulduğu bir cezaevi bulunuyor.

6 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Özerk Yönetim tarafından yapılan açıklamaya göre, 3’ü Asayiş üyesi 3’ü de Demokratik Suriye Güçleri (DSG) mensubu olan 6 kişi yaşamını yitirdi.

Edinilen bilgilere göre Ayrıca saldırıya uğrayan merkezin etrafında çatışma seslerinin duyulduğu aktarıldı.

Arjantin’de ‘enflasyona karşı’ en büyük banknot ikiye katlandı Arjantin’de ‘enflasyona karşı’ en büyük banknot ikiye katlandı

EVLERE SAKLANDILAR

DSG Basın Sözcüsü Ferhad Şami tarafından yapılan açıklamada, IŞİD’lilerin saldırıdan sonra kaçıp çevredeki evlere saklandıkları belirtildi. 

OPERASYON BAŞLATILDI

Şami, IŞİD saldırısının püskürtüldüğünü ve Rakka’da geniş çaplı bir operasyonun başlatıldığı bilgisini de paylaştı.

DSG GENEL KOMUTANI'NDAN AÇIKLAMA

DSG Genel Komutanı Mazlum Abdi, IŞİD saldırına ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 6 savaşçının yaşamını yitirdiğini ve yaralılar olduğunu kaydetti.

Abdi ayrıca, IŞİD saldırılarını Türkiye’nin Rojava’ya yönelik operasyon tehditleriyle ilişkilendirdi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ

Rakka Sivil Meclisi İçişleri Komitesi, Rakka genelinde olağanüstü hal ve sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu. Komite, halka karara bağlı kalmaları çağrısında bulundu.