Açıklamaları ve sosyal medyaya yansıttıkları ultra lüks hayatlarıyla dikkatleri çeken Dilan Polat ve Engin Polat çifti hakkında soruşturma açıldı. Polat çiftiyle ilgili açılan soruşturma hakkında gizlilik kararı verildi.

Gazeteci Deniz Zeyrek'ten kötü haber: Emekli ve memur maaşı ile asgari ücreti açıkladı Gazeteci Deniz Zeyrek'ten kötü haber: Emekli ve memur maaşı ile asgari ücreti açıkladı

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, bugünkü köşe yazısından Polat çifti hakkındaki soruşturmaya dikkat çekti. Saymaz, İstanbul Anadolu Adliyesi’ne devrinden sonra 17 şüpheli hakkında “suç örgütü kurma, suç örgütü üyeliği, suçtan kaynaklı mal varlığı aklama ile vergi usul kararına muhalefetten” soruşturma yürütüldüğünü söyledi.

Saymaz’ın aktardığı iddiaya göre 16 şirket mercek altında ve sadece bir şirkette 657 milyon TL'lik kaynağı belirsiz paranın olduğu, toplam miktarın 1,5-2 milyar TL'yi bulabileceği kaydedildiğini belirtti.

Saymaz, “Banu Parlak'a ait güzellik merkezinin kurşunlanmasının da bu kapsama alınabileceği belirtiliyor. Polat'lara önümüzdeki günlerde operasyon yapılabilir” dedi.

Yazının tamamını okumak için tıklayın