İsrail ordusu, Gazze'de saldırılara devam ederken Sputnik Arap Servisi'nden elde edilen görüntülere göre, Türkiye - Filistin Kızılayı'nın deposu bombalandı. AFAD'ın sembolünün de görüldüğü bina, saldırıda ağır hasar aldı.

Filistin Kızılayı, Facebook'ta yaptığı paylaşımda, "Bölgenin hedef alınması nedeniyle Gazze kentindeki Filistin Kızılay'ı depolarında ciddi hasar meydana geldi. Tüm hizmetler devre dışı kaldı" ifadelerini kullandı.

KIZILAY'DAN AÇIKLAMA

Türk Kızılayı'ndan saldırının ardından yapılan açıklamada, deponun Filistin Kızılayı'na ait olduğu ve kuruma ait bir bir deponun bulunmadığı ifade edildi

Özgür Özel, Almanya Başbakanı Schozl'la görüştü Özgür Özel, Almanya Başbakanı Schozl'la görüştü

Kurumdan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Gazze'de Türk Kızılay olarak inşasına destek sağladığımız, Filistin Kızılayı'na ait insani yardım deposunun ağır bombardıman sonucu ciddi hasar aldığı, kullanılamaz halde geldiği bilgisi ve görüntüleri bugün tarafımıza ulaşmıştır. 

Söz konusu depo, insani yardım faaliyetlerimizde birlikte çalıştığımız Filistin Kızılayı'na ait olup Gazze'de Türk Kızılay'a ait bir depomuz bulunmamaktadır. 

Ağır koşullar altında insani ihtiyaçları karşılamak için cansiparane çalışan Filistin Kızılayı çalışan ve gönüllüleri başta olmak üzere, İnsani yardım çalışanları ve tesislerine yapılan her türlü saldırıyı şiddetle kınıyoruz.”

Kaynak: Cumhuriyet