Bir kargo şirketine ait Boeing 767 tipi uçak İstanbul Havalimanı’nda gövde üzerine indi. Paris - İstanbul seferini yapan uçağın iniş takımlarının açılmadığı iddia edildi.

MGK Bildirisi: Filistin Devleti’ni tanıyan ülkelerin sayısının artmasının kritik önemde olduğu ifade edilmiştir MGK Bildirisi: Filistin Devleti’ni tanıyan ülkelerin sayısının artmasının kritik önemde olduğu ifade edilmiştir

Kargo Ucagi3

ÖLÜ VE YARALI YOK

İstanbul Havalimanı'nın işletmecisi İGA'nın gerekli birimleri ve havalimanı itfaiye ekipleri uçağa müdahale ederken, kazada yaralanma ve ölüm bildirilmedi.

ABD’nin Tennessee eyaleti merkezli FeDeX, 2023 itibarıyla filo ve taşıdığı binlerce ton yük bakımından dünyanın en büyük havayolu nakliyat (kargo) şirketi. FedEx, altı kıta 220 ülkede 375’ten fazla destinasyonda hizmet veriyor.

Kargo Ucagi1

ULAŞTIRMA BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada da, "“Bugün FX6238 Fransa/İstanbul kargo seferi yapmakta olan Fedex Havayolları’na ait N110FE tescil işaretli, Boeing 763 tipi hava aracı, saat 07.55 lokalde (Pilot ifadesine göre hidrolik arızası nedeniyle) ön iniş takımının açılmadığı bilgisini İstanbul Havalimanı ATC ünitesine bildirmiş ve 08.17 lokalde ön iniş takımı kapalı vaziyette 16R pistine iniş yapmış ve pist içerisinde kalmıştır. Havalimanına iniş yapan uçağa Havalimanı Kurtarma ve Yangınla mücadele Servisi ekipleri (ARFF) tarafından müdahale edilmiş olup, pist notamlanmıştır. Kazada ölen ya da yaralanan olmamıştır. Başkanlığımız tarafından uzmanlar görevlendirilerek araştırma ve inceleme çalışmaları başlatılmıştır" denildi.

Kargo Ucagi2