Yurt genelinde etkili olan Eyyam-ı bahur sıcaklarıyla termometreler 40 derecenin üstüne çıkmıştı. Bugün itibarıyla Batı'da bunaltan sıcaklar etkisini yitirerek mevsim normallerine dönüldü. CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, bu gece İstanbul ve çevre illerde yağış beklendiğini açıkladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ise Batı'da sıcaklıklarının düşeceği, Doğu'da ise mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği ifade edildi.

Hürriyet'in haberine göre rekor sıcaklıklar Batı bölgesini terk ediyor. 8-9 derecelik sıcaklık düşüşüyle mevsim normallerine dönüldü. Meteoroloji verilerine göre İstanbul ve çevre illerde 3 gün sürecek yağış bekleniyor.

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında yağışların bu geceden itibaren etkili olacağını söyledi.

Prof. Dr. Orhan Şen'in paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

Agrobay işçileri konsolosluklar önünde eylem yaptı Agrobay işçileri konsolosluklar önünde eylem yaptı

Bugün Marmara ve Karadeniz'de yarından itibaren tüm yurtta Pazar gününe kadar sıcaklık ortalamaya dönecek. Aşırı sıcaklar terk etti Bu gece saatlerinde Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, İstanbul, Yalova, Bursa çevreleri yağışlı. Yağışlar bu bölgelerde 3 gün yerel olarak devam edecek.

MARMARA BÖLGESİ

Parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinden itibaren İstanbul ve Yalova çevreleri ile Bursa'nın kuzey kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 Km/Saat) olarak esmesi bekleniyor.