Hayat pahalılığı her geçen gün artıyor. Son dönemde artan kira fiyatlarından dolayı yurttaşlar mağdur olmaya devam ediyor. Aydın Didim’de yaşayan 74 yaşındaki Semra Gümüş isimli yurttaş ev sahibinin yaşadığı şehre tayin olduğu için evden çıkarıldığını dile getirdi.

"30 DIŞARIDAYIZ"

Cumhuriyet’ten Rengin Temoçin'in haberine göre, konuyla ilgili konuşan Semra Gümüş, kira fiyatlarının da arttığını söyleyerek, yeni bir eve çıkamadığını bu yüzden yaklaşık bir aydır sokakta kaldığını belirtti. Gümüş, “Ev sahibinin tayini geldiğinden dolayı evden çıkmak zorunda kaldık. Eşyalarımız bahçede. Yaklaşık 30 gündür dışarıdayız ve zor durumdayız” dedi.

Cezaevindeki babalar için karar: Çocukla kişisel ilişki kurabilir Cezaevindeki babalar için karar: Çocukla kişisel ilişki kurabilir

"BÜTÜN EŞYALARIM SOKAKTA"

Kiraların arttığına vurgu yapan Gümüş, “2 bin 200 lira kira ödüyorduk. Ortalama burada kiralar 8-10 bin lira ve peşin 3 ay kira isteyen yerler var. Emekli maaşım 8 buçuk bin lira ve belirli miktarda kesinti de oluyor” diye konuştu. Gümüş, eşyalarının sokakta olduğunu belirterek “Yağmur yağdı bütün eşyalarımız ıslandı. Bir daha ıslanıp zarar görmesinden korkuyorum” ifadelerini kullandı.