Arkadaşının eski eşiyle evlenen Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat'a çok sert tepki! Zehir zemberek açıklama Arkadaşının eski eşiyle evlenen Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat'a çok sert tepki! Zehir zemberek açıklama

Adana Bölge İdare Mahkemesi, Samandağ’ın merkezinin büyük bir kısmının 6306 sayılı "Afet Yasası" çıkmadan önce rezerv alan ilan edilmesine yönelik yürütmenin durdurulması talebinin reddine ilişkin itirazı değerlendirdi.

T24'den Cengiz Anıl Bölükbaş'ın haberine göre; mahkeme, rezerv alan ilan edilen bölge hakkında gerekçe raporunun düzenlenip düzenlenmediğinin araştırılarak ve bölgede yapılacak keşif ile bilirkişi incelemesi sonucunda düzenlenecek bilirkişi raporunun dikkate alınarak yürütmenin durdurulması istemi hakkında bir karar verilmesi gerekirken eksik inceleme ve araştırma yapıldığını belirtti.

Yürütmenin durdurulması talebinin reddi kararında "hukuki isabet" görülmediğini belirten mahkeme, kararın kaldırılmasına ve dosyanın yeni karar verilmek üzere yerel mahkemeye gönderilmesine karar verdi.