Seçimlerde alınan ağır yenilginin ardından olağanüstü kurultaya gitme kararı alan İYİ Parti'de Genel Başkan Meral Akşener, aday olmayacağını duyurmuştur. 

Akşener'in adaylık açıklamasının ardından Müsavat Dervişoğlu adaylığını duyururken, bir açıklama da Koray Aydın'dan geldi. 

Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde bir asker şehit oldu Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde bir asker şehit oldu

Koray Aydın, sosyal medya hesabından, kurultayda genel başkanlığa aday olacağını açıkladı. 

Aydın, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Büyük Türk milleti,
Değerli İYİ Partililer,

Bilindiği üzere İYİ Parti’miz, 27 Nisan 2024 tarihinde Seçimli Olağanüstü Kurultay kararı almıştır. Bu bağlamda kararın alındığı günden bu yana milletvekillerimiz, parti yöneticilerimiz, il ve ilçe başkanlarımız, kurultay delegelerimiz ve partimize emek vermiş pek çok dava arkadaşımızla yürüttüğümüz istişareler sonucunda Genel Başkan Adayı olmaya karar vermiş bulunmaktayım.

Büyük fedakarlıklarla Partimizi kuran, bugünlere getiren, aldığı Olağanüstü Kurultay kararıyla Partimizin önünü açan ve yeniden aday olmayacağını açıklayan Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e teşekkür ediyorum.

Kurucu Teşkilat Başkanı olduğum ve bir evlat gibi büyüttüğümüz İYİ Parti’mizi yeniden ayağa kaldırmak, Türkiye’ye yeniden umut olmasını sağlamak ve Partimiz için emek veren bütün dava arkadaşlarımızı birlik, bütünlük ve kardeşlik hukukuyla bir araya getirmek amacıyla; kutlu bir yola çıkmış bulunuyoruz.

Niyetimiz hayırdır, akıbetimiz hayır olsun.

Yüce Allah yar ve yardımcımız olsun.

Adaylığımla alakalı kapsamlı açıklamayı ilerleyen günlerde gerçekleştireceğim. Açıklamamızın yeri, tarihi ve saatini sosyal medya hesaplarımızdan duyuracağız.