MHP'nin İYİ Parti'ye yönelik 'ittifak' çağrısının yankıları sürerken, İYİ Parti Göç Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Tolga Akalın'dan çarpıcı bir açıklama geldi.

'ÜÇÜNCÜ YOL' ÇAĞRISI

İYİ Partili Akalın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye 'üçüncü yol açma' çağrısı yaptı.

Akalın, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

"YENİ BİR TÜRK ÇAĞINI BAŞLATACAĞIMIZ..."

"Biliyoruz ki milletleşmek ve milli kimliğimizi her alanda tahkim etmek, Cumhuriyetimizin en önemli projesidir.

Mansur Yavaş isyan etti: 30 milyon insanın sağlığıyla oynanıyor Mansur Yavaş isyan etti: 30 milyon insanın sağlığıyla oynanıyor

Yine kabul etmeliyiz ki milletleşme sürecimizin önündeki en büyük tehdit ise son 20 yılda Siyasal İslamcılığın, Türk milletini demografik olarak dönüştürme çabaları ve Türk milli kimliğini alt kimliklere bölmesidir.

Türkiye’nin karşılaştığı ağır tehditler ve Türk milli kimliğinin tahribatı, Türk milliyetçilerine yeni bir yol açma zarureti doğurmaktadır.

Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında, O’nu kuran  Atatürk’ün izindeki Türk milliyetçisi kadroların ve Cumhuriyetimizin kurucu fikri olan Türk milliyetçiliğinin, devletimizi yeniden yönetmesi için komşuluk yetmez, yeni bir yol arkadaşlığına ihtiyacımız var!

Diğer yandan tüm ömrünü bir davaya vakfetmiş ve hayatta tek arzusu Türk milliyetçiliğinin iktidarını görmek olan milliyetçi/ülkücü harekete de bir iktidar borcumuz var.

Türk milliyetçilerinin iktidarı ise ancak yeni bir ‘Türk Çağı’nı başlatacağımız, üçüncü yolu açmaktan geçmektedir.

İnanıyorum ki bu çağrı milletimizin ekseriyetinde de büyük karşılık bulacaktır."