TV5’te yayınlanan 'Gündem Türkiye' programına konuk olan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, cumhurbaşkanı adayının şubat ayı içerisinde mutlaka netleşeceğini duyurdu.

'GÜNDEMİMİZE BU KONUYU HİÇ ALMADIK'

Karamollaoğlu, altılı masanın cumhurbaşkanı adayına ilişkin, “Bugüne kadar herkesin merak ettiği, ‘Nerede bu aday’ dedikleri konu elbette ki, şimdi gündeme geldi. Neden? Çünkü seçim kararı neredeyse alındığı için. Bundan daha tabii bir netice olmaz. Buradaki mesele şimdi seçilebilecek, toplumun teveccühünü kazanacak ve altı partinin de desteklediği bir cumhurbaşkanı adayının önümüzdeki günlerde, haftalar içinde kararlaştırılması, kesinleştirilmesi icap ediyor. Bugüne kadar medyada belediye başkanları da gündeme geldi. Başka isimler de gündeme geldi ama bütün bunların yanında siyasi parti olarak veya genel başkanlar olarak; bizler gündemimize bu konuyu hiç almadık" diye konuştu. 

6 Şubat'tan bugüne kaç deprem oldu? 6 Şubat'tan bugüne kaç deprem oldu?

'ZAMAN DARALMAYA BAŞLADI'

İsim üzerinde konuşulmadığını söyleyen Karamollaoğlu şu ifadeleri kullandı: Sadece artık belirleme zamanı geldi. Bizim mutlaka önümüzdeki günlerde cumhurbaşkanı adayını belirlememiz ve deklere etmemiz icap eder. Takvim dediğimiz zaman; şubat ayına girdik sayılır. Şubat ayı içinde bu konu mutlaka netleşecek" ifadelerini kullandı. Karamollaoğlu, 12’nci toplantıda adayın belirlenip kamuoyuna açıklanacağı iddialarına ilişkin şunları söyledi: “O zamana kadar istişareler yapılır. Bu istişareler neticesinde herkesin mutabık kaldığı bir isim belirlenirse; orada da yapılabilir. Ama şubat ayı içerisinde yapılması şart. Çünkü artık seçim tarihi beş aşağı, beş yukarı belli ve zaman daralmaya başladı.