Antalya'nın Konyaaltı ilçesindeki Sarısu-Tünektepe Teleferik Tesisleri'nde meydana gelen kazada bir kişi yaşamını yitirmiş, yedi kişi ise yaralanmıştı. Olayla ilgili başlatılan soruşturmada Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'ün tutuklanmasının ardından, Kepez Belediye Meclisi, belediye başkan vekili seçimi için toplandı.

CHP'den Bakan Bolat'a bayram sorusu: Fahiş zamlara hangi önlemler alındı? CHP'den Bakan Bolat'a bayram sorusu: Fahiş zamlara hangi önlemler alındı?

Meclis Başkan Vekili Selçuk Koçnebioğulları başkanlığında meclis salonunda yapılan toplantıda, CHP, AK Parti ve MHP meclis üyeleri yerini aldı.

Koçnebioğulları, yaptığı konuşmada, 31 Mart'ta seçilen belediye başkanı Kocagöz'ün 2023'te istifa ederek adaylık başvurusu yaptığını açıkladı.

Kocagöz'ün teleferik kazası sonrasında tutuklandığını belirten Koçnebioğulları, belediye çalışmalarının aksadığını ifade etti. AK Parti sözcüsü Süleyman Acar ise adli ve idari sürecin devam ettiğini ve Türk adaletine güvendiklerini belirtti. MHP sözcüsü Ali Baki Sarıca ise Kocagöz'ün en kısa sürede görevine dönmesini temenni etti.

Daha sonra yapılan gizli oylamada CHP grubu tarafından aday gösterilen Prof. Dr. Refik Emre Altekin, Kepez Belediyesi Başkan Vekili seçildi.

Altekin yaptığı konuşmada, Kocagöz görevine dönene kadar bu süreci kanun ve mevzuatlara uyarak, vicdani, ahlaki ve etik değerleri dikkate alarak geçireceklerini söyledi.