Çukurova Belediyesi önünde düzenlenen toplu açılış ve temel atma törenine CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bazı CHP genel başkan yardımcıları ve milletvekilleri ile partililer ve davetliler katıldı.

kemal kilicdaroglu cukurovada foto 01

'SANDIĞA GİDİN VE OYUNUZU KULLANIN'

CHP Lideri Kılıçdaroğlu yaptığı kısa konuşmada herkese sandığa gidip oy kullanma çağrısında bulunarak şunları söyledi:

“Sizden sadece bir şey istiyorum, sadece bir şey. Sandığa gideceksiniz, sandık gelecek oy kullanacaksınız. ‘Bugün gitmesem de olur, oy kullanmasam da olur.’ sakın demeyin. Sandığa gidin, oyunuzu kullanın. Her bir oyunuzun demokrasi açısından çok ama çok büyük yararı var.

kemal kilicdaroglu cukurovada foto 02

Oy kullandığınız zaman demokrasi, güzellik, kadın erkek eşitliği, temiz bir çevre, güçler ayrılığı ilkesi gelecek. Oy kullandığınız zaman özgürce tweet atabileceksiniz. Oy kullandığınız zaman özgürce eleştirebileceksiniz ve oy kullandığınız zaman Türkiye’de Cumhuriyet tarihine altın harflerle bir sonucu yazdıracaksınız, hep beraber Türkiye’ye demokrasiyi getireceksiniz.

O nedenle sakın ola ki seçim sırasında ‘Yahu bu sefer de gitmeyeyim, oy kullanmayayım.’ demeyin. Sandığa gidin ve Türkiye’nin kaderini değiştirin.”

Polemik Haber