Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 8 Mayıs'ta cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda Recep Tayyip Erdoğan ile yarışacak.

Twitter hesabından yeni bir video yayınlayan Kılıçdaroğlu, yurt dışında oy kullanacak vatandaşlara seslendi. Paylaştığı videonun başlığı ise "Vatan borcu" oldu.

'VATAN BORCU'

Kılıçdaroğlu, paylaştığı videoda şu ifadeleri kullandı:

"Yarın yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız güzel ülkemizin geleceği için sandık başına gidecek. Sıla hasreti geçen vatandaşlarımız dünyanın neresinde olursanız olun sandığa gitmek vatan borcudur. Çünkü bu mesele artık bir seçimden öte bir referandumdur. Bir önceki referandumun ardından neler yaşadığımızı gördünüz. Bu sefer ki ise ülkemiz için çok çıkıştır. Sandığa gelin, etrafınızdakileri de sandığa geliniz. İçi boş bir çağrı değil bu. Sorunlarınızı, çözümlerini de iyi biliyorum. 

'YURT DIŞI SEÇİM ÇEVRESİ OLUŞTURACAĞIZ'

TBMM'de güçlü varlık gösterebilmeniz için yurt dışı seçim çevresi oluşturacağız. Türkiye'de emekli olup başka bir ülkede çalışırken size uygulanan kısıtlamaların kaldırılması ve ücretlerinizin iyileştirilmesini sağlayacağız. 

Sizi yok sayarak hayata geçiren Otomatik Bilgi Paylaşımı Anlaşması'nın uygulanmasında yaşanabilecek mağduriyetleri gidereceğiz. Yurt dışındaki araçların Türkiye'de kalış sürelerini uzatacağız. Fahiş uçak bileti fiyatlarını makul seviyelere çekeceğiz. 

Kılıçdaroğlu'ndan, Süper Lig'e yükselen Pendikspor'a tebrik mesajı Kılıçdaroğlu'ndan, Süper Lig'e yükselen Pendikspor'a tebrik mesajı

Şüpheniz olmasın bu kez daha emin, kararlıyız. Unutmayın 28 Mayıs'ta oylarını korumak üzere 1 milyon kişi sandık başında olacağız."