Ukrayna avaşı devame derken 2024 yılında devlet başkanı seçimi için sandığa gitmeye hazırlanan Rusya’dan dikkat çekici bir hamle geldi. 

Güney Kore ve ABD’den 'tam ölçekli' saldırılara karşı canlı atış tatbikatı Güney Kore ve ABD’den 'tam ölçekli' saldırılara karşı canlı atış tatbikatı

'İPHONE'LARI KULLANMAYIN'

İngiliz haber ajansı Reuters’ın Rus gazetesi Kommersant’a dayandırdığı haberine göre, Kremlin’in yetkililere "Apple’ın ürettiği iPhone’ları kullanmayın" talimatı verdiği iddia edildi.

'ÇÖPE ATIN YA DA ÇOCUKLARA VERİN'

Kommersant’ın aktardığı bilgilerde, Kremlin’in yetkililere brifing verdiğini ve yetkililerin 1 Nisan’a kadar telefonlarını değiştirmelerini şart koştuğunu belirtti. Toplantıda yetkililerin, "Artık iPhone dönemi bitti. Ya çöpe atın ya da çocuklara verin. Mart ayında bu değişimi yapın" dediği belirtildi.

'İSTİHBARAT SALDIRILARINA AÇIK'

"Akıllı telefonlar resmi olarak kullanılmamalı. Herhangi bir akıllı telefonun şeffaf bir mekanizması yok, buna Android de iOS de dahil. Dolayısıyla resmi görevler için kullanılmamalı" diyen Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov, iPhone’ların Batı istihbarat birimlerinin saldırılarına ve müdahalelerine açık olduğunu belirtti.