Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'u taşıyan zırhlı tren Rusya'ya ulaştı. Rus devlet televizyonu Rossiya-1'in paylaştığı bilgiye göre tren, bu sabah Hasan istasyonundan 'son derece gizli' bir şekilde geçti.

Sputnik muhabirinin aktardığına göre Kim'in bulunduğu yeşil vagonlara sahip zırhlı tren, bu sabah 05:15'te Razdolnaya Nehri üzerindeki köprüden geçtikten sonra kuzeye doğru ilerlemeye devam etti.

KUZEY KORE LİDERİ KİM JONG-UN RUSYA'DA

Rus devlet televizyonu Rossiya-1'in paylaştığı bilgiye göre tren, bu sabah Hasan istasyonundan 'son derece gizli' bir şekilde geçti. Ussriysk'te trenin lokomotif mürettebatı değiştirilecek ve ardından tren, Trans-Sibirya Demiryolu boyunca batıya doğru yoluna devam edecek.

Kim Jong-un, Rusya'ya son ziyaretini Nisan 2019'da gerçekleştirmiş ve Vladivostok kentinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le ilk kez bir araya gelmişti. Liderler, hem başbaşa hem de heyetler arası görüşmeler yapmış ve ardından basının sorularını yanıtlamıştı.

Polonya-Ukrayna tahıl krizi dünyayı nasıl etkileyecek? Polonya-Ukrayna tahıl krizi dünyayı nasıl etkileyecek?

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu da, temmuz ayında Kuzey Kore'yi ziyaret etmişti. 2020'den beri Rusya'dan Kuzey Kore'ye yapılan ilk resmi ziyaret özelliğini taşıyan bu ziyaret sırasında Kim Jong-un, Rusya'yla savunma alanında işbirliğini geliştirme niyetinde olduğunu vurgulamıştı.

Kaynak: Sputnik