Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP'nin adayı olan Lütfü Savaş, dün Samandağ-Yaylıca'da yaptığı konuşma sırasında saldırıya uğradı.

Yaşanan olayla ilgili açıklama yapan Savaş, "Aileme lütfen üzülmesinler, onların üzülmesini istemiyorum. Bu kardeşimiz rahatsız. Ehliyetsiz bir kişiye yönelik suç duyurusunda bulunmak, hem bir insan hem de bir doktor olarak bize yakışmaz. Aksine, hem vatandaşımızın tedavisine hem de tedavi süresince ailesine destek olmak için elimizden geleni yapacağız" dedi.

İYİ Parti'den Erdoğan iddialarına yanıt İYİ Parti'den Erdoğan iddialarına yanıt

'TEDAVİSİNE DESTEK OLACAĞIZ'

Savaş, Yaylıca mahallesinde yaptığı konuşma sırasında yaşananları şöyle anlattı:

"Konuşmaya en son ben çıktım ve konuşmanın tam ortasında, bir vatandaş beni itti. Ailesi, annesi, kız kardeşi oradaydı. Kız kardeşi ‘başkanım kardeşim ruh hastası tedavi görüyor’ dedi. Ben o arada tekrar platforma çıktım ve lütfen kimse dokunmasın, bu kardeşimiz rahatsızmış, ‘Biz mitinge devam ediyoruz’ dedim ve devam ettik. Bu arkadaşımız için yapacağımız tek şey, tedavisinin düzenli olarak yapılması, doktora gitmesi, kontrollerinin yaptırılması ve ailesine yardımcı olmaktır. Başka yapacak bir şey yok. Bu olay başkasının da başına gelebilirdi. Ben olayda bir kasıt aramıyorum, bu kardeşimizin tedavisine destek olacağız."

Savaş sözlerinin sonunda, bu olayı unuttuklarını ve kaldıkları yerden seçim çalışmalarına devam ettiklerini vurgulayarak, kalan 9 günlük sürede Hatay’a ve Hataylılara yaptıkları ve yapacakları hizmetleri anlatarak seçimi kazanacaklarını, bundan hiç şüpheleri olmadığını kaydetti.