Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'çılgın projesi' Kanal İstanbul çevresine kurulacak Yenişehir'de, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) açtığı dava sonucu bütün imar planları iptal edilmişti.

Sözcü'den Özlem Güvemli'nin haberine göre, Emlak Konut’un KAP’a yaptığı bildirime göre, Best – Sonay Dursunköy Adi Ortaklığı ile 19 Nisan 2024 tarihinde 1 milyar 100 milyon TL’lik sözleşmeye imza atıldı. Kanal İstanbul projesi kapsamında sadece Dursunköy’de inşa edilecek konutlar için bugüne dek yaklaşık 27.6 milyar TL’lik sözleşmeye imza atılmış oldu.

450 BİN KİŞİ HALA KURA BEKLİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2018 yılında 3. havalimanı çalışanları için Emlak Konut GYO ile THY işbirliği ile Kanal İstanbul güzergahında Arnavutköy’e bağlı Dursunköy’de 3.6 milyon metrekarelik alanda konut inşa edileceğini duyurmuştu.

1 Mayıs gözaltılarında yeni gelişme: 27 kişi hakkında tutuklama istendi 1 Mayıs gözaltılarında yeni gelişme: 27 kişi hakkında tutuklama istendi

2018’den beri gündemde olan proje kapsamında etaplar halinde toplam 14 bin konut yapılarak Emlak Konut tarafından satışa çıkarılması, yapılacak konutların en az 3 bin adedinin THY ve iştiraklerinin çalışanlarına satılması için sözleşme imzalanmıştı. Projeden ev almak için seçim öncesi başlatılan kampanyaya başvuruda bulunan 450 bin kişi ise hala kura tarihini bekliyor.