Ekmek fiyatları ile ilgili tartışmalar devam ederken bir zam haberi daha geldi. Edirne'de Edirne'de 200 gram ekmek, 7,5 liradan satılıyordu ancak fiyatlar güncellendi.

Türkiye yıllık enflasyonda zirveye oynuyor: En yakın rakip Sudan Türkiye yıllık enflasyonda zirveye oynuyor: En yakın rakip Sudan

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sezai Irmak, ekmeğin fiyatının 31 Mart'tan sonra 10 lira olacağını açıkladı.

Irmak, şunları kaydetti:

"Toplanan meclisimizde çıkan karara göre 210 gram ekmek nisan ayından itibaren 10 liradan satışa sunulacak. Ekmekle ilgili birkaç aydan beri fırıncı esnafından daha doğrusu asgari ücretin arttığından beri, yılbaşından beri fırıncı esnafında bir huzursuzluk var. Ekmek zammı hem yönetim kurulundan hem mecliste oy birliğiyle kabul edildi. Demek ki oradaki komitemiz haklı gerekçe bulmuş. Nisan ayında fırıncıların yetkilileriyle bu konuyu görüştüm. Seçimden sonra 'Nisan ayında uygulamaya geçmeyi düşünüyoruz' dediler. Kararımız net. Esnaf Odası arkadaşımız var, o da kendi üyelerine, ölçüsüne baksın. O da fiyatını versin, aynı yere çıkacağımızı düşünüyorum. Afaki bir fiyat verdiğimizi düşünmüyorum. Bu konuda ince hesaplar yapıldı."