Brezilya’nın eski devlet başkanı olan Bolsonaro’nun avukatı, seçimlerde Lula’ya karşı kaybeden Bolsonaro’nun ABD'de kalmak için altı aylık turist vizesine başvurduğunu söyledi. Avukatı Felipe Alexandre, başvurusunun yetkililere ulaştığını belirterek, Bolsonaro'nun başvurusu beklemedeyken ABD'de kalacağını da ekledi.

‘ABD’NİN TADINI ÇIKARTMAK İSTİYOR’

Reuters'a konuşan Alexandre, "Biraz izin almak, kafasını boşaltmak ve bir sonraki adımının ne olacağına karar vermeden önce birkaç ay ABD’de turist olmanın tadını çıkarmak istiyor.Altı ayın tamamını kullanıp kullanmayacağı ona ve planlarına dayanarak hangi stratejiyi uygulamaya karar vereceğimize bağlı olacak" dedi.

Ukrayna'nın yeniden inşasının maliyeti belli oldu Ukrayna'nın yeniden inşasının maliyeti belli oldu

DESTEKÇİLERİ DEVLET BİNALARINI YAĞMALADI

Aşırı sağcı Bolsonaro, görev süresinin sona erdiği 1 Ocak'tan iki gün önce ABD’nin Florida eyaletinegitti ve eski cumhurbaşkanının destekçileri ülkenin başkentine baskın düzenlemeden önce solcu lider Luiz Inacio Lula da Silva göreve başladı. Bolsonaro destekçileri, Lula'nın kazandığı seçimleri bozmak için askeri darbe çağrısında bulunarak Kongre'yi, Yüksek Mahkeme'yi ve başkanlık sarayını yağmaladı.

POLEMİK HABER/DIŞ HABERLER