Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile bir araya geldi. Önümüzdeki günlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile de görüşmesi planlanan Kılıçdaroğlu, parti içi diyalog ve normalleşme sürecine katkıda bulunmayı hedefliyor. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Kılıçdaroğlu ile Yavaş arasındaki görüşmeyi, parti içi normalleşme adına değerli ve desteklediği bir adım olarak nitelendirdi.

İptal edilmişti yeniden geliyor: Kızılay'a çifte maaş İptal edilmişti yeniden geliyor: Kızılay'a çifte maaş

'NORMALLEŞME' VURGUSU

Özgür Özel, söz konusu görüşmenin ardından şu ifadeleri kullandı:

"Memnuniyetimi ilettim. Ekrem Bey'in de açıklamasını takip ettim. Önümüzdeki günlerde olacak bir yemek. Bu çok iyidir. Yemekler yenmiyorsa, önceki genel başkanla birlikte büyükşehir belediye başkanlığı yapmış arkadaşlar yemek yemiyorlarsa, sohbet etmiyorlarsa bunun haber değeri vardır. Yemeğin haber değeri olması demek ki bu konularda bizim de normalleşmeye ihtiyacımızın olduğunu gösteriyor."

'BAHÇELİ'NİN İSTİRAHAT ETME İHTİYACI DUYDUĞUNU ÖĞRENDİM'

Bir basın mensubunun MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bugün yaptığı konuşmada, "CHP'nin normalleşmesi PKK'nin normalleşmesidir" ifadesini anımsatması üzerine Özgür Özel, "Ben onları değerlendirmek üzere iken sayın Bahçeli'nin çıkışta biraz istirahat etme ihtiyacı duyduğunu öğrendim, endişelendim. Sağlık durumu hakkında bilgi aldım. Kendisine geçmiş olsun dileklerini ilettim. Şimdi de o gündeme dönmeye gerek yok" dedi.

Özel, AK Partili Hamza Dağ'ın asgari ücret ile ilgili çalışma olmadığına dair sözlerine ilişkin ise, "Biz de zaten bundan endişe ediyoruz. Bununla ilgili çalışma yapıyoruz. Asgari ücret TÜİK'in enflasyonlarına göre bile verildiği günden itibaren yüzde 25 aşındı. Gerçek gıda enflasyonu yüzde 40-45 aşınmış durumda. Bu noktadan sonra öyle bir çalışmamız yok demek, vicdansızlığın bir göstergesidir. Bu asgari ücretle Hamza Bey bir ay geçinsin ondan sonra gelsin böyle değerlendirmeler yapsın" şeklinde konuştu.