TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Özgür Özel, "Çadır, dere yatağına, sulak alanlara kurulmaz ama AFAD’ın bu konudan hiçbir haberi yok” diyerek depremzedelerin yanlış yere kurulmuş çadırlarda sular altında kaldığına dikkat çekti.

MEVCUT CUMHURBAŞKANINA YAPAMAZSINIZ

MHP'li Yalçın: Aday adayı listemize sızma girişimi var MHP'li Yalçın: Aday adayı listemize sızma girişimi var

Özel, Kılıçdaroğlu’nun Şanlıurfa’da açıklama yaptığı sırada yuhalanmasına ilişkin olarak da "Mevcut cumhurbaşkanına o protestoyu yapamazsınız. İçeri atar ve tutuklarlar. Bizim dönemimizde, şiddet içermeyen her türlü tepki ve protesto özgürce, bundan öncenin Türkiye’sinde olduğu gibi olacak" dedi.

DOKUNULMAZLIK VURGUSU

Bakanların milletvekili olacaklarına ilişkin konuşan Özel, "Hulusi Akar ve Süleyman Soylu, bu arkadaşların milletvekili yapılacakları konuşuluyordu, gitgide somutlaşıyor. Neden, iktidar değişecek, görevi dönemindekilerle ilgili soruşturma komisyonları filan ama bu arkadaşların da dokunulmazlığa ihtiyacı var. Seçimi kazanacaklarına inansalar, bakanları neden milletvekili yapsınlar?" ifadelerini kullandı.

HATAY VALİSİ DOKUNULMAZLIK PEŞİNDE Mİ?

Özgür Özel, AK Parti’den milletvekili adayı olmak için istifa eden Hatay Valisi Rahmi Doğan hakkında da açıklamalarda bulunanarak, "Kendini başarılı bir vali görüyorsa niye kişisel ikbal peşine koşuyor. Hatay’ı kendinden niye mahrum ediyor bu dar zamanda. Kardeşim görevden alsaydınız, galiba siz ona dokunulmazlık vermek istiyorsunuz. Gerçekler ortaya çıktığında bu valinin dokunulmazlık altında olmasında fayda görüyorsunuz öyle mi? İktidar değişimine olan inancınızı takdir ediyorum ama bu davranış hiç hoş bir davranış değil" dedi.