Rusya devlet televizyonu Rossiya-1'e konuşan Putin, "Sorun şu ki, Avrupalı siyasetçiler İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra Almanya'nın hiçbir zaman tam anlamıyla egemen bir devlet olmadığını açıkça söylediler" dedi.

Ukrayna’nın kanlı işgalini başlatan Rus lider, "Sovyetler Birliği bir noktada güçlerini geri çekti ve ülkenin işgali anlamına gelen bu eylemi sona erdirdi ama bilindiği gibi ABD’liler için durum böyle değildi. Almanya'yı işgal etmeye devam ediyorlar" ifadelerini ekledi.

Lula’ya kaybettikten sonra ABD’ye kaçmıştı: Bolsonaro Brezilya’ya dönüyor Lula’ya kaybettikten sonra ABD’ye kaçmıştı: Bolsonaro Brezilya’ya dönüyor

‘UKRAYNA’YI SUÇLAMAK İÇİN YANILTICI OPERASYON’

Almanya’yla beraber Batılı ülkeler, geçen yıl Rusya'nın Kuzey Akım doğal gaz boru hatlarını vuran patlamalarla ilgili soruşturmalara temkinli davranırken, bunların kasıtlı bir eylem olduğuna inandıklarını ancak kimin sorumlu olduğunu düşündüklerini açıklamayı reddetti.

Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius, geçen hafta gerçekleşen patlamaların "Ukrayna'yı suçlamak için yanıltıcı bir operasyon" olabileceğini söyledi.

POLEMİK HABER/DIŞ HABERLER