Kanlı Ukrayna işgalinden bu yana çeşitli yaptırımlar uygulanan Rusya ve oligarkları, ekonomik açıdan sıkıntılı günler geçirirken, Rusya'nın seçkin iş çevrelerine hitap eden Putin, onlara rollerinin sadece para kazanmak değil, toplumu desteklemek de olduğunu söyledi.

ABD Donanması iddiaları reddetti: Çin'in karasularına girmedik ABD Donanması iddiaları reddetti: Çin'in karasularına girmedik

Putin, "Sorumlu bir girişimci, Rusya'nın, ülkesinin gerçek bir vatandaşı, çıkarlarını anlayan ve ona göre hareket eden bir vatandaştır" dedi.

‘OLUMSUZ SONUÇLARA KARŞI’

Rus lider, ülke ekonomisini yaptırımlarla yok etme girişimi olarak adlandırdığı girişimin başarısız olduğunu söylerken, aynı zamanda, Rusya’nın arkasını dönüp oturmayı göze alamayacağını belirterek "Ortaya çıkan tehditleri ve kötü niyetlilerin Rusya'nın orta vadede sorun yaşayacağını söylediklerini çok iyi anlıyorum. Evet, bu aklımızda tutmamız gereken bir tehdit. Sizi bu orta vadenin bu olumsuz sonuçlarını beklememeye davet ediyorum. Hemen şimdi harekete geçmelisiniz" ifadelerinde bulundu. 

POLEMİK HABER/DIŞ HABERLER