Rus haber ajanslarının bildirdiğine göre, bugün yapılan kısa duruşmada mahkeme, Wall Street Journal’da çalışan muhabir Gershkovich'in 30 Kasım'a kadar hapiste kalmasına karar verdi. 

Suçlu bulunması halinde 20 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalabilecek olan Gershkovich, Moskova'daki kötü üne sahip Lefortovo Hapishanesi’nde tutulurken, tutukluluk halinin uzatılmasına ilişkin karar halka kapalı duruşmada alındı. 

Prigojin'in yerine geçmesini önermişti... Putin, eski Wagner komutanıyla bir araya geldi Prigojin'in yerine geçmesini önermişti... Putin, eski Wagner komutanıyla bir araya geldi

SOĞUK SAVAŞ’TAN BU YANA İLK

31 yaşındaki Gershkovich, Soğuk Savaş'ın sona ermesinden bu yana casusluk suçlamasıyla Rusya'da tutulan ilk Amerikalı gazeteci olurken, geçtiğimiz mart ayında bir haber üzerinde çalışırken Yekaterinburg kentinde gözaltına alınmıştı. 

Rusya'nın FSB güvenlik servisi, onun ülkenin askeri-endüstriyel kompleksi hakkında devlet sırlarını topladığını iddia etmiş, Gershkovich ve çalıştığı Wall Street Journal ise suçlamaları reddetmişti. 

POLEMİK HABER/DIŞ HABERLER