55 milyon aşı enjektörü alınacak

55 milyon aşı enjektörü alınacak Covid-19 için Çin''den gelen aşıların laboratuvar kontrolleri sürerken, bir taraftan da kitlesel aşılama için hazırlıklara devam ediliyor. Bu kapsamda Devlet Malzeme Ofisi (DMO), Sağlık Bakanlığı için 55 milyon adet aşı enjektörü alınacağını duyurdu. İhale ilanında "Ofis, malzemeyi dilediği istekliye vermekte tamamen serbesttir" maddesi dikkat çekti. Teklifler, 12 Ocak günü en geç saat 12.00''ye kadar teslim edilecek.

Sağlık 02.01.2021, 10:53 02.01.2021, 10:53
55 milyon aşı enjektörü alınacak

DMO'nun 55 milyon adet aşı enjektörü ihalesi Resmi Gazete'de yayımlandı. İlanda, "Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü ihtiyacına binaen 55 milyon adet 2 ml'lik aşı enjektörü satın alınacaktır" ifadesi kullanıldı. İhale ilanında, "Ofis, satın alma konusu malzemeyi ihale edip etmemekte, kısmen ihale etmekte veya dilediği istekliye vermekte tamamen serbesttir" maddesi yer aldı.

İlana göre, enjektörler, DMO'nun tip ticari şartnamesi ile ihtiyaç sahibi kurumca hazırlanan teknik şartnameye uygun olarak kapalı teklif usulüyle iç piyasadan satın alınacak. Bu nedenle isteklilerin kapalı teklif mektupları içinde sundukları fiyat teklifleri nihai tek teklif olacak ve açık eksiltme uygulanmayacak. 

İstekliler, ihale dokümanlarını DMO'nun Satınalma Daire Başkanlığında ücretsiz olarak inceleyebilecek. Ayrıca, ihale evrakı "www.dmo.gov.tr" adresinin ihale ilanları bölümünde ilan edilirken, çıktısı alınabilecek, ayrıca bir doküman verilmeyecek.

İhaleye teklif verecek firmaların, malzeme listesinde belirtilen şartname bedelini DMO veznesine veya ihale ek şartlarında belirtilen ofis banka hesaplarından birine yatırmaları gerekecek. 

Teklifler, 12 Ocak günü en geç saat 12.00'ye kadar teslim edilecek.

İhale konusu malzemenin tamamı için teklif alınacak, kısmi teklifler değerlendirilmeyecek. Teklif edilen ürünlerin marka, model ve menşei teklif mektuplarında belirtilecek.

Ofis, satın alma konusu malzemeyi ihale edip etmemekte, kısmen ihale etmekte veya dilediği istekliye vermekte tamamen serbest olacak.

Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu