İngiltere duyurdu: Yeni varyant ortaya çıktı

İngiltere Ulusal Sağlık Güvenliği Ajansı farklı Kovid-19 virüslerinin birleşiminden oluşan "Deltacron" varyantının resmi olarak tespit edildiğini duyurdu.

Sağlık 13.02.2022, 10:39 13.02.2022, 10:55
İngiltere duyurdu: Yeni varyant ortaya çıktı

Dünya üzerinde 410 milyondan fazla insanda tespit edilen ve mutasyona uğrayarak yayılan koronavirüs ile ilgili dikkat çeken bir uyarı mesajı İngiltere’den geldi. 

İngiliz Ulusal Sağlık Güvenliği Ajansı, bir süredir kamuoyunda mutant virüs olarak da bilinen “Deltacron” varyantının resmi olarak tespit edildiğini açıkladı.

HİBRİT VİRÜS

Delta varyantı ile Omicron varyantına aynı anda yakalanan hastalarda kendini gösteren ‘Deltacron’un hibrit bir virüs olduğu kaydedildi. İngiltere’de bu varyantın tespit edildiği belirtilirken bu varyantın henüz ne kadar bulaşıcı ve tehlikeli olduğuna dair net bir bilgi olmadığı belirtildi.

‘Deltacron’ varyantı vakalarının şu an düşük olduğu belirtilirken, toplam kaç vaka olduğunun açıklanmaması da bilim insanları ve doktorların dikkatini çekti.

Bilim insanları geçmişte de farklı varyantların bir araya geldiği mutant virüslerin ortaya çıktığını fakat bunların ciddi bir salgını tetiklemediğini söyledi.

Yorumlar (0)
18
hafif yağmur