MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin haftaiçi grup toplantısında yaptığı açıklamalar gündeme bomba gibi düştü. Bahçeli'nin açıklamaları 'AKP-MHP arasında çatlak büyüyor' yorumlarının yanısıra Cumhur İttifakı'nın dağılacağına yönelik iddiaların ortaya atılmasına neden oldu.

Son zamanlarda Cumhurbaşkanı Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in siyasi temasların artması ve Erdoğan'ın katledilen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'i Beştepe'de kabul etmesinin ardından Bahçeli'den gelen 'pek çok mesajlı' açıklamaları gündem oldu.

9 MADDE AÇIKLADI

Bahçeli'nin çıkışı konuşulurken Saray'dan dikkat çeken bir paylaşım yapıldı. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyesi Ahmet Selim Köroğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin ültimatomunun konuşulduğu günlerde, Cumhur İttifakı’nın ilkelerini 9 maddede sıraladı. Son maddenin "Erdoğan'a inanmak ve güvenmek" olması ise Bahçeli'ye üstü kapalı mesaj yorumlarına neden oldu.

1-625

MHP LİDERİ BAHÇELİ'YE ÜSTÜ KAPALI MESAJ MI?

Köroğlu'nun paylaşımı şöyle:

"Her düzeyde görev alan Cumhur İttifakı mensuplarının hassas olması gereken önemli ilkeler şunlardır;

1)Cumhur ittifakına her ortamda sahip çıkmak.

AFAD'da büyük temizlik! Süleyman Soylu'ya yakın müdürler kızağa çekildi AFAD'da büyük temizlik! Süleyman Soylu'ya yakın müdürler kızağa çekildi

2)Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine ve 50+1 e sahip çıkmak.

3)Tam bağımsız Türkiye idealine sahip çıkmak.

4)Terörle ve teröristlerle mücadeleye kesintisiz sahip çıkmak.

5)Milli devlet iradesine sahip çıkmak.

6)Türkiye yüzyılı vizyonuna sahip çıkmak.

7)Halka dayalı siyasetten taviz vermemek.

8)Mütevazi olmak,kibirden uzak durmak.

9)Ve en önemlisi Ülke lideri Sn Recep Tayyip Erdoğan’a inanmak ve güvenmek."