Avrupa Ligi Son 16 Turu ilk maçında sahasında Fenerbahçe'yi ağırlayacak olan Sevilla'da Teknik Direktör Jorge Sampaoli, basın mensuplarına tur şansı hakkında açıklamalarda bulunurken Fenerbahçe'yi değerlendirdi.

Sevilla Teknik Direktörü Jorge Sampaoli, "Bade bugün kısmen bir çalışma yaptı bizimle. Pazar günü oynayacağımız maça daha çok odaklandırmış durumdayız kendisini. O'nun yokluğunu tabii ki hissediyoruz. Yarınki maçta O olmasa bile elimizden geleni yapacağız. Spesifik bir oyuncu ve yerine oynayacak oyuncularımız var. Diğer arkadaşlar yerini doldurmaya çalışacak" dedi.

'RAKİBİMİZ ADAY ÜLKELERDEN BİRİ'

"Yaşadıklarımızın farkındayız, bunu kabul ederek mücadele etmemiz gerekiyor. Bu zıt şartlar altında maça çıkacağız ve elimizden gelen her şeyi yapacağız çünkü rakibimiz aday ülkelerden bir tanesi. Elimizden gelen rekabetçi gücümüzü göstererek en iyini yapacağız. Tabii ki zorluklar var ama bunlara çözüm bulmamız gerekiyor"

İnegölspor'dan şike açıklaması: İki futbolcu tutuklandı İnegölspor'dan şike açıklaması: İki futbolcu tutuklandı

'ADAPTASYON ÇOK ÖNEMLİ'

"Özellikle oyun kültürünü dikkate alacağız çünkü rakibin oyun kültürünü dikkate alarak değişiklik yapacağız. Futbolun içinde her şey var, göz ardı etmememiz gerekiyor. Maçın dinamiği çok önemli. Biz hep aynı şekilde savunma yapıyoruz ama son 2 maçta yaşadıklarımızla hiçbir zaman karşılaşmadık. Adaptasyon çok önemli. Rakibin oyununa adapte olabilmek çok önemli. Burada biraz daha derinleştirmek gerekiyor savunmamızı"

'TEMPOLU VE RAHAT OYNAMALIYIZ'

"Avrupa'da oynadığımız bütün maçlara önem veriyoruz. Şu an içindeki durumumuzun zorlu olduğunu ifade etmiştim. Değiştirmemiz ve iyileştirmemiz gereken durumları dikkate alıyoruz. Ama ben enerjik bir maç oynatmaya çalışacağım. Oyuncularımın hepsi zafer arzusu içindeler. Fenerbahçe'den Valencia'yı Oosterwolde'yi ve Henrique'yi tanıyorum. Fenerbahçe'nin oyuncularını aşağı yukarı tanıyorum ve çok iyi oyunculara sahip olduklarını biliyorum. Fenerbahçe'nin güçlü tarafı ise baskılı oynaması. Tempolu ve rahat oynamalıyız. Baskı altında zorlanarak ve endişeli oynarsak, bu başımıza gelebilecek en kötü şey olur. Özellikle hücum oyuncularının gösterdiği başarının farkındayız." (DHA)