Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş 30 Aralık'ta Ankara'da öldürüldü. Olaya ilişkin soruşturma sürerken bugün 4 kişi daha tutuklandı. Oda TV'nin haberine göre; 4 tutukludan 2'sinin özel harekat polisi olduğu belirtildi. Özel harekat polislerinin suikastta rol alan isimleri taşıdığı öğrenildi. Taşımada kullanılan Volkswagen marka Transporter modeli aracın plakasının da “61 OF” olduğu aktarıldı.

Öte yandan davanın baş şüphelilerinden olan firari Doğukan Çep de Beykoz'da gözaltına alındı.

Tutuklananlar arasında MHP İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Ufuk Köktürk de bulunuyordu. Daha önce MHP İstanbul İl Başkanlığının internet sitesinde adı geçen Köktürk’ün adının yönetim kurulu listesinden çıkarıldığı görüldü. Köktürk’ün adının silinmesi kafalarda soru işaretlerine neden olmuştu.

Köktürk ifadesinde Sinan Ateş’in öldürülmesinden bir gece önceye kadar görüştüklerini söyledi.

Köktürk, Çep’in kendisini 28 Aralık gece 23.00’de Facetime üzerinden aradığını belirterek şunları söyledi:

“‘Bana acil iki günlüğüne para lazım’ dedi. Paranın ne için lazım olduğunu söylemedi. ‘Zor durumdayım’ dedi, ‘bana 4 bin TL para gönderebilir misin’ dedi. Ben de kendisine üzerimde nakit para olmadığını, eşimin banka hesabı üzerinden işlemlerini yaptığımı, eşimin hesabında da para olmadığını söyledim. ‘Bir yerden bulamaz mısın’ dedi. Ben de yanımdaki Mehmet Ali’ye sordum. O da hesabında para olduğunu verebileceğini söyledi. Doğukan’a IBAN atmasını söyledim bana IBAN attı. Arkadaşımdan aldığımı parayı kartsız işlem olarak havale edemediğim için eşimin kartını kullanmak suretiyle bana gönderilen IBAN’a parayı gönderdim. Aramızda zaman zaman para alışverişi olduğu için IBAN’ın kime ait olduğunu sorgulamadım ve parayı gönderdim.”

SURİYELİDEN SİLAH ALMIŞ

Köktürk ifadesinde dikkat çeken bir detay da yer aldı.

Gözaltına alındığı sırada evinde bulunan silahı nereden aldığı sorulan Köktürk, “Yaklaşık 6 ay kadar önce Fatih’te tanımadığım Suriye uyruklu bir şahıstan 25 bin TL’ye satın aldım” ifadelerini kullandı.

İstismar davasına çocukları da getirdiler! İstismar davasına çocukları da getirdiler!

Ufuk Köktürk cinayetle ilgili olan bağlantısına dair iddiaları reddetti.(Halk TV)