Valerien Ismael'in yerine gelen Teknik Direktör Şenol Güneş, ilk derbi sınavına çıktı. Hürriyet yazarlarının Güneş hakkındaki yorumları şu şekilde:

besıktas foto

GÜNTEKİN ONAY: TEK KAZANCI MERT

Beşiktaş’ın sezon başındaki dinamizmi kesinlikle yok. Ismael’in yanlış antrenman metodları bunda etken olabilir. Josef bir türlü toparlanamadı. Stoperler merkezi boşaltıp çok fazla kenarlara gidiyor. N’Koudou çok dağınık ve takımdan kopuk. Sadece Gedson ve Cenk’in iyi oynadığı bir takımdan daha fazlasını beklemek iyimserlik olur. Beşiktaş’ın derbide tek kazancı kaleci Mert oldu.”

besıktas foto 2

MEHMET ARSLAN: BEŞİKTAŞ BUNU YAPAMIYOR

“Sorun stoperler ya da takımın yorgunluğu ise Valerien Ismael’in suçu neydi? Bayılıyorum Beşiktaş yorumlarına! Teknik adam yerliyse, suçlu stoper, yorgunluk, şu ya da bu... Yabancıysa, sorunun ta kendisi. Hayır ne Şenol Güneş ne de Valerien Ismael suçlu. Galatasaray derbide tüm yaratıcı kanallarını tıkadı Beşiktaş’ın. N’Koudou’nun bir orta yapabildiğine şahit oldunuz mu? Ya da Salih’in orta alanda yaratıcılığını konuşturduğuna. Takım halinde kazanır ya da kaybedersiniz. Beşiktaş kapasitesinin üstüne çıkamadı. Hoca çözüm üretemedi ve yenilgi geldi. Kurban arayarak değil, teşhis ve çözümle başarı gelir. Beşiktaş bunu yapamıyor ne yazık ki. Dün kurban Ismael’di, bugün stoperler.”

UĞUR MELEKE: YAPTIĞI UYARI DA BUNUN KANITIYDI

“Maçtan sonra stoperler hedef tahtasına kondu ama Beşiktaş, Galatasaray’la birlikte ligde kalesinde en az gol beklentisi yaratılan takımı. Son iki maça kadar çok gol yemesinin esas sebebi savunma sorunları değil genç kalecileriydi. Bence Güneş’in Galatasaray karşısında yaptığı en önemli hata, önceki hafta Ümraniye maçında Dele-Cenk’in Weghorst’a yakın oynamalarıyla yakalanan sinerjinin yok edilmesiydi. O bir büyük takım davranışıydı, sezon başından beri nihayet Weghorst’un yarattığı koridorlar anlam kazanmıştı. Nitekim derbinin 55’inci dakikasında Weghorst’un Umut’a yerden oynaması konusunda yaptığı uyarı da bunun kanıtıydı.”

FIRAT AYDINUS: İLAÇ GİBİ GELECEK

Gulbrandsen: İnsanlar hayatı için savaşırken, nasıl çıkıp futbol oynayacağız Gulbrandsen: İnsanlar hayatı için savaşırken, nasıl çıkıp futbol oynayacağız

“Ümraniyespor maçından sonra Şenol Güneş’in dokunuşlarının takım üzerindeki etkisini tam olarak anlayabilmek ve kavrayabilmek için Galatasaray maçının beklenmesi gerekliliğini dile getirmiştik. Sanırım Şenol hocanın eksik gördüğü mevkilere takviye ve teknik taktik olarak düşüncelerini istediği gibi empoze edebilmesi için, lige verilecek ara ilaç gibi gelecek. Defansa mı, forvet hattına mı yoksa orta sahaya mı takviye isteği gerekecek, sanırım bu Dünya Kupası arasında karar verilecektir. Yorgunluk mu? Haftada bir tane maç yapan bir takım için mi bu iddialar var!”

Polemik Haber