Ahmet Nur Çebi'den Ankaragücü'ne zehir zemberek sözler

Beşiktaş Kulübü, amatör branşlarından hentbol, kadın voleybol ve tekerlekli sandalye basketbol için sponsorluk anlaşması gerçekleştirdi. Başkan Ahmet Nur Çebi, toplantıda Ankaragücü maçında yaşanan olaylar hakkında açıklamalarda bulundu.

Spor 06.09.2022, 12:55 06.09.2022, 13:29
Ahmet Nur Çebi'den Ankaragücü'ne zehir zemberek sözler

Beşiktaş hentbol branşında göğüs sponsorluğu için Yurtbay Seramik ile anlaştı. Ayrıca Kadın Voleybol Takımı ve Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı için de Ceysu ve Baba Yapı ile sponsorluk anlaşması yapıldı.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi Vodafone Park'taki basın toplantı salonundaki sponsorluk, transfer ve gündeme yönelik açıklamalarını yaptı.

"Özellikle ekonomi anlamında sporun ve ülkenin, dünyanın sıkıntılı bir süreci var. Sponsorların verdiği desteklerle ayakta kalabilmeyi hissedebilmek önemliydi. Bunu sağlayan sponsorlarımıza çok teşekkür ediyorum. Amatör ruhla yapılan spor daha ayrı bir keyif veriyor."

'DEVAMI GELECEK'

"Amatörce yarışan arkadaşları destekleyenlerin duyduğu hazzın ne kadar büyük olduğunu buradan ifade etmek istiyorum. En çok amatör branşlara sahip olan kulübüz. Bu giderlerin karşılanması adına Beşiktaşlı aile ve kurumların sahiplenmelerini istemiştim. O çağrıya cevap veren firmaların ilk 3'ünü huzurlarınızda paylaşacağız. Bunun devamı gelecek arkadaşlar. Bu yolu açan ve talebime anında cevap veren şirket ve şirket sahiplerine candan teşekkür ediyorum."

'BU ŞUBELER BAŞARILI OLACAK'

"Hentbol takımımıza sponsor olarak Yurtbay Seramik'e teşekkür ederim. Kadın Voleybol'un faaliyetlerinin devamı için de Ceysu'ya teşekkür ederiz. Tekerlekli Sandalye için de Baba Yapı'ya teşekkür ederiz. Bu üç değerli Beşiktaşlı ailenin verdiği değer çok kıymetli. İsim ve göğüs sponsoru olarak her biri amatör şubelerimize destek verecek. Beşiktaş'ın üzerinden bu yükü aldıkları için teşekkür ederim. Sadece yük olarak görmeyen ve takımların başarılı olmaları için Beşiktaşlılık ruh halleriyle başarıya koşturacak şubeyi arkadaşlarıma teslim ettim."

"Çağrıya ilk cevap veren üç kardeşimiz yanımızda oturuyor. Beşiktaş'ın çok önemli dernekleri var. O derneklerin her birinin de bu çağrıya cevap vermek için kurumumuzla ilişki içinde olduğunu ifade edelim. Derneklerimiz de amatör şubelere omuz vermek istiyor. Ölü rahmet bulsun da nereden bulursa bulsun demişler ya. Önemli olan bizim için sporun desteklenmesi. Dünyanın gittiği seyir belli. Genç çocuklarımızın bir şeylere bağlı olması gerekiyor. Sportif faaliyetler bu açıdan önemli. Anne ve baba olunca insanlar bunu daha iyi anlıyor. Sporu herkes önemsesin. Amatör sporlara verilen destek Türk gençleri için de önemli. Sağlıklı nesil açısından ve hayır dualar için önemlidir. Destek için teşekkür ediyoruz."

'HER ŞEY PLANLIYDI'

"Futbolun amatör tarafında seyircinin de amatörce, duygusalca izlediği bir ortamdan uzaklaşıyoruz. Fanatizmin artmaya başladığı, taraftarların bilerek ya da bilmeyerek kulüplerine zarar verdiklerini görüyoruz. Esefle seyrediyoruz. Ankaragücü seyircisinin küfürle başladığı, ara vermeden devam eden bir tutumu var. Sahaya planlandığını düşündüğüm, oyunu germe stratejisiyle devam eden bir sonuç olduğunu düşünüyorum. Küfür ve oyuncuların davranışları, gelecek olan fırtınayı gösteriyordu. Her şey planlı ve programlıydı. Küfürler de planlıydı. Sahadaki oyuncuların Beşiktaşlı oyuncuları tahriki de planlıydı. Sonuç güzel olmadı."

'YAKIŞIKSIZ BİR DURUM'

"Ankaragücü hocasının, kendisi gibi bir sporcu olan kardeşini hedef göstermesi yakışıksız bir durumdur. Profesyonelce sahaya çıkan, oyuncusunu oynatmakla görevli olan hoca, Beşiktaşlı bir futbolcunun söylemlerini ortaya atıyor. Oyuncuyu hedef gösteriyor. Hocaların aklını başına alması lazım. Bu çocuklar yarın onların da öğrencisi olabilir."

'JOSEF'İN KARTI KOMEDİ'

"Maçı idare eden hakem, VAR'ın da baskısıyla kırmızı kart gösterdi. Bu komik ve düzmece bir olaydır. Seyirci, hoca ve hakemlerin kusurlarından camiaları sorumlu tutmayız. Camialara saygısızlık yapmayız. Gereken tepkileri de her zaman göstereceğiz."

'KİMSE HADDİNİ BİLMİYOR'

"Üzüldüğüm taraflar şu; maalesef kanunlarımızın yetersizliği söz konusu. Sahaya girip herkesi huzursuz eden bir genç arkadaş, ertesi gün mahkemenin kararıyla serbest bırakıldı. Ankaragücü camiasından kendisini bilmezler fotoğraflıyor. Suç işlemiş bir adamın önüne geçip poz veriyor. Kimse haddini bilmiyor. Ankaragücü başkanına nazik davranışı ve özür dilemesinden ötürü takdir ediyorum."

BÜYÜKEKŞİ'YE CEVAP

"TFF Başkanı müracaat etmediğimizi söylemiş. Önce PFDK'ya sevk edilmesi gerekiyor. Sonra da savunmayı vermemiz gerekiyor. Durum bundan ibarettir. Artık herkesin futbol terörüne hizmet etmemeyi kendileri için bir amaç edinmeleri gerekiyor. Aksi halde tribünlerdeki şaklabanlığı seyrederek Türk futboluna zarar vermeye devam edeceğiz arkadaşlar."

'SOUZA İLE BERABER GİDECEĞİZ'

"Kulüpler Birliği Başkanlığı'nı yürüten başkanımız var. Riva'da beraber olacağız. TFF Başkanı ve yönetimi de olacak. Bir yemek yiyerek kamuoyuna mesaj vereceğiz. Takım kaptanımız Josef ile katılacağız! Arkadaşını korumak için kırmızı kart gören bir futbolcu ile birlikte gideceğiz. Bakalım Josef'in gözlerine bakınca ne karar alacaklar? Kamuoyu vicdanını düşünerek doğru bir karar alacaklar. Josef kaptan olduğu için orada olacak. Mağdur ile mağdur edenler yan yana gelecekler. Umarım mağduru koruyan baba sıfatına bürünürler. Akşam olmadan, hava kararmadan..."
 

Yorumlar (0)
16
açık