TFF Başkanı Nihat Özdemir'den taraftar açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, pandemi nedeniyle seyircisiz oynanan futbol karşılaşmalarına ilişkin açıklama yaparken, mart ayından itibaren taraftarları tribünleri almayı 'umut ettiklerini' söyledi.

Spor 12.01.2021, 22:12
TFF Başkanı Nihat Özdemir'den taraftar açıklaması

Bursaspor-Fraport-TAV Antalyaspor maçını izlemek üzere gittiği Bursa'da konuşan Özdemir, Mayıs ayında da maçların seyircili oynanmasını hayal etiklerini açıkladı. Özdemir'in açıklamalarından satır başları şöyle:

* Yalnız Türkiye'de değil dünyada da tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanıyor. Bu tarz maçların güzel olduğu savunulamaz. Seyirci, maçların en büyük öznesidir. Bu dönemde seyircili oynama mümkün görünmüyor. Gıda sektöründe müşteri kabul edilmezken stadyumlara da şu an için seyirci almamız mümkün değil.

* Ama yakın zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada gördük ki ülkemiz pandemi sürecini iyi yönetiyor ve iyiye gidiyor. Hafta içinde de aşı uygulamaları ülkemizde başlanacak, neticelerini hızla alacağız.

* Umut ediyoruz ki, mart ayından itibaren yavaş yavaş taraftarları tribünlere alabiliriz. Mayıs ayında maçların seyircili oynanmasını hayal ediyor ve arzuluyoruz. Türkiye'de oynanacak Şampiyonlar Ligi finali var. Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılacağız. Bizim hedefimiz yalnız Türkiyemizde değil, Avrupa'da da maçların seyircili oynanmasıdır.

Yorumlar (0)
24
açık