Clubhouse’dan yeni özellik: Özel sohbet yapılabilecek

Geçtiğimiz yıl tüm dünyada bir anda meşhur olan ABD merkezli sosyal medya uygulaması Clubhouse, özel sohbet özelliğini hayata geçirdi.

Teknoloji 24.09.2021, 17:00 24.09.2021, 11:31
Clubhouse’dan yeni özellik: Özel sohbet yapılabilecek

Yalnızca sesli olan uygulamada şimdiye kadar herkese açık odalar olurken, kullanıcılar artık, arkadaşlarına sanal olarak el sallayarak özel bir sohbete açık olduklarını gösterebilecek. 

SOSYAL MEDYA ANLAYIŞINDA ÇIĞIR AÇTI

Facebook ve Twitter tarafından kopyalanan "sosyal ses" özelliğine öncülük eden Clubhouse, kullanıcıların özel sohbetler yapmasını sağlamak istiyor.

Kurucu Ortak ve İcra Kurulu Başkanı Paul Davison, Reuters'e verdiği demeçte, "Birçok insan bizi daha büyük sohbetler için tanıyor, ancak insanların bu kadar uzun kalmasının nedeni arkadaşlarını bulmaları ve yeni insanlarla tanışmaları" dedi.

Girişim sermayesi şirketi Andreessen Horowitz tarafından desteklenen Clubhouse, uygulamada çevrimiçi olarak arkadaşlarına "el sallayabilir" ve bir kişi bunu kabul ettiğinde özel bir sesli sohbet odası açılır. Clubhouse, kullanıcının daha sonra özel odaya daha fazla kişiyi davet edebileceğini veya sohbeti halka açmayı seçebileceğini söyledi.

Reuters

Yorumlar (0)
10
parçalı az bulutlu