HDP Diyarbakır İl binası önünde örgüte katılan oğlu Mustafa Biçer’i geri getirebilmek için oturma eylemine katılan ve inşaatlarda boyacılık yapan baba Raif Biçer’in usul ve yasaya aykırı biçimde güvenlik korucusu yapılarak kendisine maaş bağlandığı ortaya çıktı...

Aysegul Bicer4Jpg L C J Qf6 S E K Jlo Ar Q R7Y W A

SOYLU'NUN TALİMATIYLA KORUCU YAPILDI

Sözcü'den Özgür Cebe'nin haberine göre, baba Biçer'in eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla, İçişleri Bakan Yardımcısı eski Diyarbakır Valisi MünirKaraloğlu’nun oluru, Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Daire Başkanı ve eski Diyarbakır İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Gökhan Çiloğlu’nun da onayı ile korucu yapıldığı bildirildi.

İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu’nun oluru, eski Diyarbakır İl Jandarma Komutanı ve şu anda Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Daire Başkanlığı görevini yürüten Tuğgeneral Gökhan Çiloğlu’nun da onayı ile 2022 yılında kâğıt üzerinde Bağlar İlçe Jandarma Komutanlığı emrinde güvenlik korucusu olarak gösterilerek kendisine düzenli maaş bağlandığı belirlendi. 

İKİ YILDIR MAAŞ ALIYOR, RUHSATLI SİLAH VERİLDİ

Diyarbakır kent merkezinde ikamet ettiği halde, Bağlar ilçesine bağlı bir köyde yaşıyormuş gibi gösterilerek güvenlik korucusu yapılan Raif Biçer’in iki yıldan bu yana düzenli korucu maaşı aldığı bildirildi.

Bu da yetmezmiş gibi Biçer’e tüm vergi ve yasal harçlardan muaf tutulacak şekilde taşıma ruhsatlı silah verildiği, ancak tek bir gün bile koruculuk yapmadığı ve sadece aybaşında ATM’ye giderek maaş aldığı ortaya çıktı.

Anıtkabir'de '23 Nisan' yoğunluğu Anıtkabir'de '23 Nisan' yoğunluğu

Kanun ve yasa gereği güvenlik korucularının da tıpkı sözleşmeli uzman çavuşlar gibi kırsal alanda terör örgütü PKK’ya yönelik rutin operasyonel faaliyetlere katılmaları zorunlu kılınırken, kent merkezinde yaşayan Raif Biçer’in bir gün bile değil operasyona çıkmak, korucu gösterildiği köyde nöbet tutmadığı öğrenildi.

3 3Jpg Vce B A N Rvn0 O D5 N8Oo1Q1 U Q

EŞİ AK PARTİ ADAYI, OĞLU TÜGVA REFERANSIYLA İŞE GİRDİ

Raif Biçer’in eşi Ayşegül Biçer de 14 Mayıs 2023 genel seçimlerinde AKP’den Diyarbakır milletvekili adayı olmuş, ancak seçilememişti...

Raif ve Ayşegül Biçer çiftinin teslim olan oğulları Agit Amed kod adlı terörist Mustafa Biçer’in de Suriye’deki Fırat Kalkanı harekât bölgesinde Mehmetçiğe yönelik bombalı ve silahlı saldırıda bulunduğunu itiraf etmesine rağmen bir gün bile tutuklanmadığı gibi teslim olduktan sonra geçen 3 yılda hakkında halen iddianame hazırlanmaması da dikkat çekti.

Yasaya göre, "Ülke birliğini ve bütünlüğünü bozmak" suçundan hakkında soruşturma yürütülen kişinin öncelikle silahlı eyleme katıldığını itiraf etmesi halinde soruşturmanın usul ve yasa gereği tutuklu yürütülmesi gerekirken, terörist Mustafa Biçer’in, TÜGVA referansıyla işe alındığı ve evlenip düğün yaptığı belirtildi.

Aysegul Bicer2 1Jpg V A F Ef Ex9 Zka Nv G W Uss R B B Q