Gazeteci Bahar Feyzan, "CHP’nin Bütçesi Deniz Yemeyen Keriz mi?" başlıklı yazısında, seçimden önce CHP'nin TİP'e 30 milyon lira verdiği iddiasında bulunmuştu.

Feyzan, yazısında "Türkiye ve dünyanın yüzde 99’unun işçi olduğunu savunan Erkan Baş; 'Varlık sebebimiz, eşit yurttaş olarak yaşayacağımız bir ülke ve dünya hayali için mücadele etmek' demişti. Fakat seçim yoluna CHP’den aldığı 30 milyon lira sermaye ile çıktı" ifadelerine yer vermişti. 

TİP, söz konusu iddiayla ilgili "Zorunlu açıklama" başlığıyla yaptığı açıklamada Feyzan hakkında tazminat davası açılacağı bildirildi. 

TİP'ten yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

Kültür Varlıkları Müdürü’nden tarihi eser kaçakçılığı açıklaması Kültür Varlıkları Müdürü’nden tarihi eser kaçakçılığı açıklaması

"Zorunlu açıklama

Bahar Feyzan adlı kişinin, partimizin seçim döneminde CHP’den 30 milyon TL aldığına dönük iftirası hakkında parti avukatlarımız suç duyurusunda bulunacak ve hem kendisine hem de bu iftirayı yayanlara maddi tazminat davası açılacaktır.

TİP’in merkezi seçim bütçesi, düzen partilerinin bir ilçe örgütünün bütçesinden dahi düşüktür. Bu dava vesilesiyle yalnızca emekçilerin katkılarıyla oluşturduğumuz seçim bütçemiz hakkındaki iftirayı ortadan kaldırmakla kalınmayacak; halkın parasının aktarıldığı kimi partilerin gereksiz harcamalarıyla hangi “gazetecilerin”, reklamcıların veya araştırmacıların da zengin edildiği anlaşılacaktır.

Ayrıca müfterilerden elde edilecek tazminatın tamamı depremzedeler yararına kullanılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

TİP Basın Bürosu"