TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda bugün Hazine ve Maliye Bakanlığının bütçesi konuşuldu.

Sunum yapmak için gelen Bakan Nebati’yi CHP milletvekilleri dövizlerle karşıladı. CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin Bakana, “Silindir gibi ezilmenin anlamını biliyor musunuz?” diye sordu.

silindir gibi ezmek

ENFLASYON DÜŞECEK DEDİĞİ TARİHLER HATIRLATILDI

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, daha önce enflasyonda düşüş görüleceğine ilişkin söylediği sözleri  ile Bakan Nebati’yi karşıladı.

Gürer’in elindeki dövizde, Bakan Nebati 28 Aralık’ta diyor ki, ‘Enflasyon Ocak 2022’de zirve yapacak sonra düşecek’, 3 Şubat’ta diyor ki, ‘Enflasyon Nisan 2022’de zirve yapacak sonra düşecek’, 4 Kasım’da diyor ki, ‘Enflasyon aralık ayından itibaren düşecek’ ifadelerinin yer aldığı görüldü.

mv döviz

‘HAZİNE’YE FARE DADANDI’

Kemal Kılıçdaroğlu'dan yatırım hamlesi: Ülkemize para akacak Kemal Kılıçdaroğlu'dan yatırım hamlesi: Ülkemize para akacak

CHP’li vekillerin taşıdığı dövizlerin birinde, ‘Trafoya kedi, Hazine’ye arka kapıdan fare dadandı’ ifadeleri kullanıldı.

trafoya kedi hazineye fare girdi

YÜZDE 83,45’E YÜKSELEN ENFLASYON HATIRLATILDI

Dövizlerde tablo şeklinde enflasyonun geldiği seyir ve Bakan Nebati’nin sarf ettiği, “Sen maaş alıyorsun en fazla neyini kaybedersin? Enflasyon altında ezilirsin” sözleri de yer aldı. (ANKA)