Geçtiğimiz günden itibaren İskandinavya’da bulunan İsveç ve Norveç’i vuran şiddetli yağışlar bölgede hayatı felç ederken, meteorologlar, kırmızı alarm yayınlayarak bir günde bir aylık yağış düşebileceğini kaydetti. 

Uzmanlar ayrıca, aşırı yağışların İsveç’te son 50 yılın, Norveç’te ise son 25 yılın en felaket selini getirebileceğini ekledi. 

HAYAT DURDU, ULAŞIM FELÇ 

İsveç polisi, 100'den fazla yolcu taşıyan bir trenin, yağmurun demiryoluna zarar vermesi nedeniyle raydan çıkması sonucu üç kişinin yaralandığını ve hastaneye kaldırıldığını bildirdi.

Dağlık Karabağ: Azerbaycan’ın son operasyonunun bölgedeki sonuçları ne oldu? Dağlık Karabağ: Azerbaycan’ın son operasyonunun bölgedeki sonuçları ne oldu?

Şiddetli rüzgarlar ve gök gürültülü fırtınalar yerel elektrik hatlarını devre dışı bıraktı ve birkaç Baltık ve Kuzey Denizi feribotunun yanı sıra hava trafiği kesintiye uğradı, Norveç’te tren seferleri askıya alındı ve maçlar ertelendi.

CİDDİ HASAR BEKLENİYOR

Yetkililer, insanları şiddetli yağışlardan nedeniyle nehirlerden ve dik yokuşlardan uzak durmaları ve yalnızca kesinlikle gerekli olduğunda seyahat etmeleri konusunda uyardı. Sağanak yağışın önümüzdeki günlerde devam etmesi planlandığından, yaygın maddi hasar riskinin yüksek olduğunu eklediler.

POLEMİK HABER/DIŞ HABERLER