ABD’nin Hawaii eyaletinde hayatı felç eden yangın felaketiyle mücadele sürerken, eyalet yetkilileri, turistik adada bulunan otellerin felaketzedeler için kullanılması planlanması nedeniyle turistlere ‘gelmeyin’ uyarısında bulundu. 

‘AIRBNB İLE ÇALIŞABİLİRİZ’

Vali Josh Green, yerinden edilmiş insanlar için 500 otel odasının kullanıma sunulacağını söyledi. Federal Acil Durum Yönetimi Dairesi çalışanları için ek 500 otel odası ayrılacak. Green, bazı otellerin işleri korumaya ve bölge ekonomisini sürdürmeye yardımcı olmak için işlerine devam edeceğini ekledi.

Devlet, kiralık evlerin halk için uygun hale getirilebilmesi için Airbnb ile çalışmak istiyor. Green, şirketin evlerini kaybedenler için üç ila dokuz aylık kiralama sağlayabileceğini umuyor.

‘ŞU ANDA TATİLİNİZİ YAPACAĞINIZ YER DEĞİL’

Hawaiili olan Hollywood aktörü Jason Momoa da turistleri adaya seyahat etmemeleri konusunda uyardı. Sosyal medya hesabından "Maui şu anda tatilinizi yapabileceğiniz bir yer değil. Bu kadar derinden acı çeken bir adada varlığının gerekli olduğuna kendini inandırma” ifadelerini kullandı. 

Lavrov'dan dikkat çeken açıklama: Zelenski’nin barış formülü gerçekleştirilemez Lavrov'dan dikkat çeken açıklama: Zelenski’nin barış formülü gerçekleştirilemez

POLEMİK HABER/DIŞ HABERLER