Azerbaycan Milli Meclisi Kültür Komisyonu Başkanı ve Milletvekili Ganire Paşayeva, hayatını kaybetti.

24 Eylül'de kaynağı bilinmeyen hipotonik durum tanısıyla ülkenin başkenti Bakü'de hastaneye kaldırılarak yoğun bakıma alınan Paşayeva, 48 yaşında yaşamını yitirdi. 

SON BİLGİLERİ YARDIMCISI VERDİ

Paşayeva’nın sağlık durumuyla ilgili son bilgileri yardımcısı Elbey Badirov verdi. Badirov'un verdiği bilgilere göre Paşayeva’nın geçirdiği tüp mide ameliyatı sonrası yaşadığı rahatsızlıklar nedeniyle yoğun bakıma alındığı öğrenildi. 

GİRDİĞİ KOMADAN ÇIKAMADI

Elbey Badirov, Paşayeva’nın komaya girdiğini ve Azerbaycan’ın başkenti Bakü’deki Merkez Klinik Hastanesi’ne sevk edildiğini, Paşayeva’nın durumunun çok ciddi olduğunu ve doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadığını duyurdu. Badirov, Paşayeva’nın ölüm haberinin kendilerini derinden üzdüğünü söyledi.

GANİRE PAŞAYEVA KİMDİR?

Ganire Paşayeva 24 Mart 1975’te Azerbaycan’ın Tovuz şehrinde doğdu.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi Pediatri Bölümü ile Bakü Devlet Üniversitesi Uluslararası Hukuk Bölümü’nden mezun olan Paşayeva, 1998’de televizyonculuğa başladı.

Paşayeva, 2005’te Haydar Aliyev Fonu’nun Halkla İlişkiler Departmanının başına geçti.

Kısa bir süre sonra 6 Kasım 2005’te yapılan parlamento seçiminde Tovuz Milletvekili seçilen Paşayeva, mecliste farklı görevlerde bulundu.

Paşayeva, son olarak Milli Meclisin Kültür Komisyonu başkanlığını da yürütüyordu.

Yağışlar etki etti! İSKİ, İstanbul barajlarının doluluk oranını açıkladı Yağışlar etki etti! İSKİ, İstanbul barajlarının doluluk oranını açıkladı

Paşayeva, Türkiye’de sayısız etkinliklere katıldı.

TÜRK DÜNYASI İÇİN ÖNEMLİ BİR İSİMDİ

Türk dünyası üzerine çok sayıda yazı ve konuşmaları bulunan Paşayeva, “Türkiye’nin güçlü olmasının Türk dünyasının güçlü olması” anlamına geldiğini savunuyordu.

Bekar olan Paşayeva İngilizce ve Rusça biliyordu.Azerbaycan Milli Meclisi Kültür Komisyonu Başkanı ve milletvekili Ganire Paşayeva hayatını kaybetti.