Ban’ın  "suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama" soruşturması kapsamında tutuklanan eski eşi Gülcan Ban ve oğlu Emre Buğra Ban tahliye edildi.

DOKUZ KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTI

T24'te yer alan habere göre, Sedat Peker ile beraber sanık olduğu dosyada önce tahliye edilen Ünsal Ban, kısa bir süre sonra "suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama" soruşturması nedeniyle eski eşi Gülcan Ban, oğlu Emre Buğra Ban, ağabeyi Ünal Ban ve şoförü Ahmet Karataş’ın da aralarında olduğu 9 kişi ile birlikte gözaltına alınmıştı.

İzmir'de deprem İzmir'de deprem

Ankara Adliyesi’nden çıkamadan yeniden gözaltına alınan Ban, Savcılık ifadesinin ardından diğer şüpheliler ile birlikte Ankara 6. Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilmişti.

MAHKEME ESKİ EŞİ VE OĞLUNU DA TUTUKLAMŞTI

Mahkeme suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumu, soruşturma çerçevesinde alınan MASAK raporu ve şüphelilerin delil karartarak kaçma şüphesinin bulunduğu gerekçesiyle Ünsal Ban, Gülcan Bal, Emre Buğra Ban, Ünal Ban ve Ahmet Karataş’ın tutuklanmalarına karar vermiş, diğer şüpheliler ise yurtdışı çıkış yasağı konularak serbest bırakılmıştı.

İKİ İSME TAHLİYE

Ban'ın eski eşi Gülcan Ban ve oğlu Buğra Ban, "suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama" soruşturması kapsamında tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye edildi.