AK Parti iktidarının yandaşı Sabah Gazetesi'nin köşe yazarı Yavuz Donat, AK Parti'nin genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, parti Merkez Yönetim Kurulu toplantısında yaptığı konuşmayı hatırlatarak, "Dün onun gölgesine basmaktan çekinen bazı isimler, bugün ihanet içindeler" dedi.

"İHANETLE KARŞILAŞAN İLK LİDER DEĞİL"

Donat, ihanetin bir ahlaki sorun olduğunu ve siyasi tarihin ihanetlerle dolu olduğunu ifade etti. Aynı zamanda Erdoğan'ın ihanetle karşılaşan ilk lider olmadığını ve son lider de olmayacağını vurguladı.

MENDERES, DEMİREL VE ÖZAL ÖRNEĞİ

Donat, "Bir zamanlar Atatürk'ün, sonra İsmet İnönü, Adnan Menderes, Süleyman Demirel ve Turgut Özal'ın gölgesine bile basmaya cesareti olmayan çok kişi zamanla birbirleriyle ihanet etmekte yarıştılar. Aynı durumla Erdoğan da karşı karşıya" şeklinde konuştu.

Özgür Özel 'iki arsız' demişti! MHP'li İzzet Ulvi Yönter ve Semih Yalçın yanıt verdi Özgür Özel 'iki arsız' demişti! MHP'li İzzet Ulvi Yönter ve Semih Yalçın yanıt verdi

Donat, geçmişte Erdoğan'ın gölgesine basmaktan çekinen bazı isimlerin bugün ihanet içinde olduklarını belirtti. Bu durumun sürpriz olmadığını ve temelde ahlaki bir sorun olduğunu ifade etti.