Müge Anlı'nın Şaban Vatan'a açtığı davada mahkeme kararını verdi Müge Anlı'nın Şaban Vatan'a açtığı davada mahkeme kararını verdi

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan seçimler için adaylık başvuruları başladıktan sonra Yüksek Seçim Kurulu, cumhurbaşkanı adayı gösterilmek isteyenlerden başvuruları reddedilenler ve eksik evrakı bulunanlar ile alakalı kararlar yayımlandı.

ERBAKAN'IN BAŞVURUSU REDDEDİLMİŞTİ

Adaylık için istenen, yükseköğrenim yapmış olduğunu gösteren onaylı diploma örneği, 6 vesikalık fotoğrafı, fotoğrafının yüksek çözünürlüklü elektronik ortamda hazırlanmış halinin eksik olduğu gerekçesiyle Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Muhammed Ali Fatih Erbakan'ın başvurusu reddedilmişti.

'HİÇBİR EKSİKLİK SÖZ KONUSU DEĞİL'

Yeniden Refah Partisi'nden yapılan açıklamada, "Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın “Cumhurbaşkanı Adaylığı” için Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edilen evraklarda hiçbir eksiklik söz konusu değildir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

YSK tarafından bugün saat 17.00'a kadar başvurular kabul edilecek. Bu saate kadar eksiklikleri tamamlanmayan başvurular reddedilecek.