Davadan beraat eden Salkım, sosyal medya hesabından yayınladığı videoda "Sayın savcımız ve hakim beraatime, suçsuz olduğuma karar verdi. Ben kimseye hakaret etmedim. Cumhurbaşkanımıza da etmedim" dedi.

YRP'li vekilin 3 eşi olduğu ortaya çıktı! Kadın hakları savunucularından tepki geldi... YRP'li vekilin 3 eşi olduğu ortaya çıktı! Kadın hakları savunucularından tepki geldi...

Sisi lakabıyla tanınan Seyhan Soylu, avukatı aracılığıyla savcılığa başvurarak Yeşim Salkım'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiğini ileri sürerek suç duyurusunda bulundu.


SALKIM İÇİN BERAAT KARARI

Sosyal medya hesabından İstanbul 36'ıncı Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmanın listesini paylaşan Yeşim Salkım, "Evet, bunu da gördük" diyerek tepki gösterdi. 

Hakim karşısında ifade veren Salkım'ın beraatine karar verildi. 

Duruşma sonrası Instagram hesabından açıklama yapan ünlü isim, "Bana cumhurbaşkanına hakaretten dosya açılmıştı. Bugün sayın savcımız ve hakim beraatime, suçsuz olduğuma karar verdi. Ben kimseye hakaret etmedim. Cumhurbaşkanımıza da etmedim. Gereksiz bir şekilde adliyeleri böyle oyalamanın anlamı yok. Bize geçmiş olsun, davayı açanlara da artık ne diyeyim... Yine haklıyım, yine haklıyım" ifadelerini kullandı.